REKLAMA

KORONAWIRUS. 17 przypadków na Podkarpaciu, ponad 350 w Polsce!

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło już 17 zarażeń koronawirusem w województwie podkarpackim, w tym jedna osoba zmarła. W kraju liczba zarażonych wzrosła do 355.

Foto: pixabay.com

Mamy 32 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 16 osób z woj. mazowieckiego, 6 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego i po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, podkarpackiego, małopolskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego – poinformowało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Z uwagi na powtórzone badania w Białymstoku i Wałbrzychu, które okazały się ujemne, jedna osoba z Białegostoku i jedna z Wałbrzycha zostają wyłączone z dotychczasowych potwierdzonych wyników – dodaje MZ.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 355/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – podało Ministerstwo Zdrowia.

 

17 zarażona w województwie podkarpackim to młoda kobieta z powiatu lubaczowskiego (hospitalizowana).

Pod nadzorem pozostaje 4291 osób, dla 2985 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 51 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 794 testów.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia / Twitter, Małgorzata Waksmundzka-Szarek / rzecznik prasowy ​wojewody podkarpackiego

19-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koronawirus-17-przypadkow-na-podkarpaciu-ponad-350-w-polsce-3782-00r2kc