REKLAMA

KORONAWIRUS. 168 zarażeń na Podkarpaciu, aż 18 nowych ofiar w Polsce!

POLSKA / PODKARPACIE. Liczba zarażonych koronawirusem w wojeództwie podkarpackim wzrosła do 168 osób. Ministerstwo Zdrowia podało, że w kraju zmarło 18 kolejnych osób. Żaden ze zgonów nie dotyczy Podkarpacia.

Foto: grafika poglądowa

Mamy 134 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. dolnośląskiego, 19 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 18 osób z woj. łódzkiego, 13 osób z woj. podlaskiego, 10 osób z woj. świętokrzyskiego, 9 osób z woj. zachodniopomorskiego, 9 osób z woj. podkarpackiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. pomorskiego, 7 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. opolskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego – poinformowało na Facebooku Ministerstwo Zdrowia.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 18 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 46-letni mężczyzna ze szpitala w Legnicy, 86-letnia kobieta, 75-letni mężczyzna, 85-letnia kobieta, 77-letnia kobieta ze szpitala w Raciborzu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Częstochowie, 64-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 82-letnia kobieta, 70-letni mężczyzna, 83-letnia kobieta ze szpitala w Pleszewie, 81-letnia kobieta ze szpitala w Warszawie, 80-letni mężczyzna ze szpitala w Piasecznie, 81-letnia kobieta, 65-letni i 68-letni mężczyźni ze szpitala w Poznaniu, 72-letni mężczyzna i 38-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, którzy mieli choroby współistniejące oraz 61-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 4666/129 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – podaje Ministerstwo Zdrowia.

Dziewięć nowych potwierdzonych przypadków w województwie podkarpackim to:

 • kobieta w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (izolacja),

 • mężczyzna w sile wieku z powiatu krośnieńskiego (izolacja),

 • mężczyzna w sile wieku z powiatu jasielskiego (hospitalizacja),

 • kobieta w sile wieku z powiatu ropczycko-sędziszowskiego (izolacja),

 • starsza kobieta z powiatu strzyżowskiego (hospitalizacja),

 • starsza kobieta z powiatu stalowowolskiego (hospitalizacja),

 • mężczyzna w sile wieku z m. Rzeszowa (hospitalizacja),

 • mężczyzna w sile wieku z m. Tarnobrzeg (izolacja),

 • starszy mężczyzna z powiatu leżajskiego (hospitalizacja).

Na Podkarpaciu badaniami laboratoryjnymi potwierdzono łącznie 168 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2, 10 osób wyzdrowiało. Odnotowano 7 zgonów. Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 1585 osób14360 jest poddanych kwarantannie, a 142 osoby są hospitalizowane.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 3569 testów.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia / Facebook, dr Adam Sidor / Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny

07-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

 • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
 • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
 • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koronawirus-168-zarazen-na-podkarpaciu-az-18-nowych-ofiar-w-polsce-4207-00r2kc