REKLAMA

KORONAWIRUS. 16 ofiar w Polsce, OSIEM nowych zarażeń w regionie!

POLSKA / PODKARPACIE. W Warszawie zmarły dwie kolejne ofiary koronawirusa w Polsce. To 84-letnia kobieta i 78-letni mężczyzna, oboje mieli choroby współistniejące. Łącznie w kraju na koronawirusa zmarło 16 osób. W województwie podkarpackim liczba zarażonych wzrosła do 52 osób, w tym jedna ofiara śmiertelna. W Polsce zdiagnozowano łącznie 1221 zarażeń.

coronavirus

Foto: pixabay.com

Mamy 58 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 8 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego – poinformowało na Facebooku Ministerstwo Zdrowia.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że potwierdzono śmierć dwóch osób w szpitalu w Warszawie. Zmarli to: 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1221/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – podaje Ministerstwo Zdrowia.

Nowe przypadki w województwie podkarpackim dotyczą młodego mężczyzny z powiatu rzeszowskiego, młodego mężczyzny z powiatu strzyżowskiego, trzech młodych kobiet, dwóch młodych mężczyzn i dziecka z powiatu tarnobrzeskiego (wszyscy w ścisłej kwarantannie, stan dobry).

W województwie podkarpackim badaniami laboratoryjnymi potwierdzono łącznie 53 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Pod nadzorem pozostaje 7908 osób, dla 10064 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 87 osóbOdnotowano 1 zgon (15 marca br.).

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1591 testów. 

Źródło: Ministerstwo Zdrowia / Facebook, Małgorzata Waksmundzka-Szarek / rzecznik prasowy ​wojewody podkarpackiego

26-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koronawirus-16-ofiar-w-polsce-osiem-nowych-zarazen-w-regionie-453-00r2kc