REKLAMA

KORONAWIRUS. 15. ofiara w Polsce, 44 zarażenia na Podkarpaciu!

POLSKA / PODKARPACIE. W Koszalinie zmarła 15. ofiara koronawirusa w Polsce. To 67-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące. W województwie podkarpackim liczba zarażonych wzrosła do 44 osób, w tym jedna ofiara śmiertelna. W Polsce zdiagnozowano łącznie 1085 zarażeń.

coronavirus-4914028_1280_1

Foto: pixabay.com

Mamy 34 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. lubelskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego, podkarpackiego i zachodniopomorskiego – poinformowało na Facebooku Ministerstwo Zdrowia.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące. Natomiast w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19. Dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk osób zmarłych z powodu COVID-19. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1085/15 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – podaje Ministerstwo Zdrowia.

Nowy przypadek w województwie podkarpackim dotyczy starszego mężczyzny z powiatu krośnieńskiego (ścisła kwarantanna domowa, stan dobry).

W województwie podkarpackim badaniami laboratoryjnymi potwierdzono łącznie 44 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Pod nadzorem pozostaje 7731 osób, dla 9050 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 65 osóbOdnotowano 1 zgon (15 marca br.).

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1591 testów. 

Źródło: Ministerstwo Zdrowia / Facebook, Małgorzata Waksmundzka-Szarek / rzecznik prasowy ​wojewody podkarpackiego

26-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koronawirus-15-ofiara-w-polsce-44-zarazenia-na-podkarpaciu-3352-00r2kc