REKLAMA

KORONAWIRUS. 14 zarażonych na Podkarpaciu, 287 w kraju!

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że do 14 wzrosła liczba zarażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. W kraju liczba zarażonych wynosi już 281.

Foto: pixabay.com

Mamy 5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 2 osób z woj. podkarpackiego i po 1 osobie z woj. lubuskiego, małopolskiego i podlaskiego. W sumie liczba osób, które zostały zakażone koronawirusem: 251/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – poinformowało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

AKTUALIZACJA, godzina 18:50:

Mamy 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 28 osób z woj. mazowieckiego, 4 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i woj. opolskiego. W sumie liczba osób, które zostały zakażone koronawirusem: 287/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) informuje Ministerstwo Zdrowia.

 

 

Ostatnie dwa przypadki zarażeń koronawirusem na Podkarpaciu dotyczą młodej kobiety i starszego mężczyzny z powiatu mieleckiego, stan dobry, ścisła kwarantanna domowa.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 14 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2. W dniu 15 marca br. odnotowano 1 zgon.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia / TwitterMałgorzata Waksmundzka-Szarek / rzecznik prasowy ​wojewody podkarpackiego

18-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koronawirus-14-zarazonych-na-podkarpaciu-251-w-kraju-799-00r2kc