REKLAMA

KORONAWIRUS. 136 zarażeń na Podkarpaciu. Dwa nowe wyzdrowienia!

POLSKA / PODKARPACIE. Liczba zarażonych koronawirusem na Podkarpaciu wzrosła do 136 osób, w tym cztery ofiary śmiertelne. Dobra informacja jest taka, że w regionie wyzdrowiały dwie kolejne osoby (łącznie jest ich 9).

Foto: grafika poglądowa

– Mamy 124 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 32 osób z woj. małopolskiego, 25 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 15 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. pomorskiego, 11 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 7 osób z woj. podkarpackiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. zachodniopomorskiego i lubelskiego – poinformowało na Facebooku Ministerstwo Zdrowia.

– Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci kolejnych sześciu osób zakażonych koronawirusem. Są to: 75-letnia kobieta i 70-letni mężczyzna ze szpitala w Raciborzu, 59-letni mężczyzna ze szpitala w Bytomiu, 85-letnia kobieta ze szpitala w Bielsku-Białej, 74-letni mężczyzna ze szpitala w Ostródzie oraz 81-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu. Wszyscy mieli choroby współistniejące. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 3627/79 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – podaje Ministerstwo Zdrowia.

Siedem nowych potwierdzonych przypadków w województwie podkarpackim to:

  • starsza kobieta powiatu stalowowolskiego (hospitalizowana),

  • starszy mężczyzna z powiatu jasielskiego (hospitalizowany),

  • mężczyzna w sile wieku z powiatu dębickiego (w izolacji),

  • mężczyzna w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (hospitalizowany),

  • starszy mężczyzna z powiatu stalowowolskiego (w izolacji),

  • starszy mężczyzna z powiatu stalowowolskiego (hospitalizowany),

  • kobieta w sile wieku z powiatu stalowowolskiego (w izolacji).

Są też dobre informacje. Na Podkarpaciu wyzdrowiały dwie kolejne osoby. To kobieta w sile wieku z powiatu niżańskiego, która przebywała w izolacji domowej oraz kobieta w sile wieku z powiatu przemyskiego, która przebywała w Szpitalu w Łańcucie.

Na Podkarpaciu badaniami laboratoryjnymi potwierdzono łącznie 136 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2, 9 osób wyzdrowiało. Odnotowano 4 zgony. Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 1946 osób12 877 jest poddanych kwarantannie, a 130 osób jest hospitalizowanych.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 3201 testów.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia / Facebook, dr Adam Sidor / Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny

04-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koronawirus-136-zarazen-na-podkarpaciu-dwa-nowe-wyzdrowienia-2662-00r2kc