REKLAMA

KORONAWIRUS. 13 nowych zarażeń, jeden zgon, 4 wyzdrowienia!

PODKARPACIE. Według komunikatu Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego (niedziela, 21 czerwca br., godzina 10:30) w województwie podkarpackim odnotowano 13 nowych przypadków zarażenia koronawirusem, jedna osoba zmarła. Cztery kolejne osoby wyzdrowiały.

corona

Foto: pixabay.com

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała, że w wyniku zarażenia koronawirusem 20 czerwca br. zmarł pacjent w Centrum Medycznym Szpital w Łańcucie (starszy mężczyzna z powiatu jarosławskiego – 61 lat).

W województwie podkarpackim potwierdzono 13 nowych przypadków zarażenia kornawirusem. Zarażone osoby to:

  • 11 osób z powiatu jarosławskiego (młody i starszy mężczyzna, cztery starsze kobiety i pięć kobiet w sile wieku) – wszyscy w izolacji,
  • nastolatka z powiatu przemyskiego (izolacja),
  • starszy mężczyzna z powiatu przeworskiego (hospitalizacja).

Kolejne 4 osoby, które wyzdrowiały to mieszkańcy powiatu jarosławskiego – kobieta w sile wieku, dwoje nastolatków i dziecko.

Na Podkarpaciu badaniami laboratoryjnymi potwierdzono łącznie 549 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2, 349 osób wyzdrowiało. Odnotowano 47 zgonów.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostają 23 osoby (82 hospitalizowane), 1936 jest poddanych kwarantannie, w izolacji domowej przebywa 71 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratoriach na terenie województwa podkarpackiego przebadano 24 217 próbek Dodatkowo inne laboratoria w analogicznym okresie przebadały 9431 próbek pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego.

 Canva-1-768x543

Tabela-1

Grafiki: WSSE w Rzeszowie (Stan na: 21 czerwca, godzina 10:30)


Sytuacja w Polsce: 

  • 311 nowych zakażeń,
  • 10 kolejnych zgonów,
  • Łącznie: 31931 zakażeń, 1356 zgonów.

Źródło: WSSE w Rzeszowie, Ministerstwo Zdrowia / Facebook

21-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koronawirus-13-nowych-zarazen-jeden-zgon-4-wyzdrowienia-6189-00r2kc