REKLAMA

KORONAWIRUS. 125 zarażeń na Podkarpaciu. Wyzdrowiała 7. osoba!

POLSKA / PODKARPACIE. Liczba zarażonych koronawirusem na Podkarpaciu wzrosła do 125 osób, w tym cztery ofiary śmiertelne. Poinformowano również o wyzdrowieniu siódmej osoby w regionie. W Polsce na koronawirusa zmarło łącznie 65 osób, zdiagnozowano 3266 zarażenia.

covid-19-coronawirus

Foto: pixabay.com

Mamy 117 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 37 osób z woj. mazowieckiego, 27 osób z woj. dolnośląskiego, 23 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. pomorskiego oraz 1 osoby z woj. opolskiego – poinformowało na Facebooku Ministerstwo Zdrowia.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci sześciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 75-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach, 87-letnia kobieta ze szpitala w Raciborzu, 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 82-letni mężczyzna ze szpitala w Lublinie, 80-letnia kobieta ze szpitala w Grudziądzu i 84-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 3266/65 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – podaje Ministerstwo Zdrowia.

4 nowe potwierdzone przypadki w województwie podkarpackim to:

  • kobieta w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (w izolacji),
  •  młoda kobieta z powiatu mieleckiego (w izolacji),
  •  dziecko z powiatu mieleckiego (w izolacji),
  •  kobieta w sile wieku z powiatu stalowowolskiego (w izolacji).

Są też dobre informacje wyzdrowiała siódma osoba w regionie. To starsza kobieta z powiatu niżańskiego, która od 21 marca br. przebywała w Szpitalu w Łańcucie.

Na Podkarpaciu badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 125 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2, 7 osób wyzdrowiało. Odnotowano 4 zgony. Obecnie pod nadzorem pozostaje 2282 osób, a 13 463 osoby są poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 110 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 2943 testy.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia / Facebook, dr Adam Sidor / Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny

 

03-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koronawirus-125-zarazen-na-podkarpaciu-wyzdrowiala-7-osoba-2451-00r2kc