REKLAMA

KORONAWIRUS. 12 ofiar w kraju, nowi zarażeni w regionie!

POLSKA, PODKARPACIE. We Wrocławiu zmarły dwie kolejne ofiary koronawirusa w Polsce, to 41-letni i 71-letni mężczyzna. Obaj mieli choroby współistniejące. W województwie podkarpackim liczba zarażonych wzrosła do 39 osób, w tym jedna ofiara śmiertelna. W Polsce liczba zarażonych to łącznie 927, w tym 12 osób zmarło. 

Foto: pixabay.com

Mamy 26 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. małopolskiego – poinformowało na Facebooku Ministerstwo Zdrowia.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu we Wrocławiu zmarły dwie osoby – 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby towarzyszące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 927/12 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – podało Ministerstwo Zdrowia.

Dwa nowe zarażenia w województwie podkarpackim dotyczą mężczyzny w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (ścisła kwarantanna domowa) i starszego mężczyzny z powiatu tarnobrzeskiego (ścisła kwarantanna domowa). Obaj są w stanie dobrym.

W województwie podkarpackim badaniami laboratoryjnymi potwierdzono łącznie 39 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Odnotowano 1 zgon (15 marca br.).

Źródło: Ministerstwo Zdrowia / Facebook, Małgorzata Waksmundzka-Szarek / rzecznik prasowy ​wojewody podkarpackiego

25-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koronawirus-12-ofiar-w-kraju-nowi-zarazeni-w-regionie-8483-00r2kc