REKLAMA

KORONAWIRUS. 113 zarażeń na Podkarpaciu, 51 ofiar w Polsce!

POLSKA / PODKARPACIE. Liczba zarażonych koronawirusem na Podkarpaciu wzrosła do 113 osób, w tym cztery ofiary śmiertelne. Poinformowano również o śmierci kolejnych pięciu osób w kraju. Łącznie w Polsce na koronawirusa zmarło 51 osób, zdiagnozowano 2692 zarażenia.

corona

Foto: pixabay.com

Mamy 59 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 11 osób z woj. wielkopolskiego, 9 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 7 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz 1 osoby z woj. lubelskiego – poinformowało na Facebooku Ministerstwo Zdrowia.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci pięciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 65-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 61-letni mężczyzna i 77- letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu, którzy mieli choroby współistniejące oraz 56-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie i 58-letni mężczyzna ze szpitala w Koszalinie. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2692/51 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – podaje Ministerstwo Zdrowia.

7 nowych potwierdzonych przypadków w wojeództwie podkarpackim to:

  • starsza kobieta z powiatu krośnieńskiego,

  • starszy mężczyzna z powiatu leżajskiego,

  • młoda kobieta z powiatu rzeszowskiego,

  • starszy mężczyzna z powiatu rzeszowskiego,

  • mężczyzna w sile wieku z powiatu przeworskiego,

  • mężczyzna w sile wieku z powiatu dębickiego,

  • kobieta w sile wieku z powiatu dębickiego.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 113 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2, 6 osób wyzdrowiało. Odnotowano 4 zgony.

Pod nadzorem pozostaje 2748 osób, a 13 748 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 108 oób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 2767 testów.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia / Facebook, dr Adam Sidor / Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny

02-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koronawirus-113-zarazen-na-podkarpaciu-51-ofiar-w-polsce-73-00r2kc