REKLAMA

KORONAWIRUS. 104 zarażenia na Podkarpaciu, 43 ofiary w Polsce!

POLSKA / PODKARPACIE. Liczba zarażonych koronawirusem na Podkarpaciu wzrosła do 104 osób, w tym trzy ofiary śmiertelne. Poinformowano również o śmierci kolejnych siedmiu osób w kraju. Łącznie w Polsce na koronawirusa zmarły 43 osoby, zdiagnozowano 2554 zarażeń.

Foto: pixabay.com

Mamy 134 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 68 osób z woj. mazowieckiego, 28 osób z woj. dolnośląskiego, 11 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 2 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego – poinformowało na Facebooku Ministerstwo Zdrowia.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 75-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 94-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 80-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 87-letnia kobieta ze szpitala w Puławach, 59-letnia kobieta i 61-letni mężczyzna ze szpitala w Radomiu. Wszyscy mieli choroby współistniejące. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2554/43 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – podaje Ministerstwo Zdrowia.

Cztery nowe przypadki zarażenia koronawirusem w województwie podkarpackim dotyczą: starszego mężczyzny z powiatu krośnieńskiego (hospitalizacja), starszego mężczyzny z powiatu mieleckiego (ścisła kwarantanna), młodego mężczyzny z powiatu mieleckiego (ścisła kwarantanna) i mężczyzny w sile wieku z powiatu krośnieńskiego (ścisła kwarantanna).

W województwie podkarpackim badaniami laboratoryjnymi potwierdzono łącznie 104 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Pod nadzorem pozostaje 4713 osób, dla 12739 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowane są 109 osobyOdnotowano 3 zgony (15 marca, 29/30 marca) i 6 wyzdrowień.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 2510 testów. 

Źródło: Ministerstwo Zdrowia / Facebook, Małgorzata Waksmundzka-Szarek / rzecznik prasowy ​wojewody podkarpackiego

01-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koronawirus-104-zarazenia-na-podkarpaciu-43-ofiary-w-polsce-8744-00r2kc