REKLAMA

Kornele na medal

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rzeszowski zespół taneczny Kornele, działający w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie, wrócił w niedzielę 15 grudnia z Mistrzostw Świata Jazz Dance z Mikołajek, gdzie zdobył tytuł Wicemistrzów Świata w kategorii formacji.

Dziewczęta spisały się na medal, nie tylko na scenie, ale i poza nią. Mimo przeciwności losu (choroba, która dopadła przed startem 2/3 zespołu) tancerki wyszły na scenę i zaprezentowały się znakomicie. Uznanie wzbudziły nie tylko u sędziów. Po zejściu ze sceny usłyszały wielkie “wow” zachwytu od konkurencyjnych zespołów a także widowni.

DSC_0067
“Bardzo kibicowała nam kanadyjska reprezentacja, mimo, że to właśnie ich zespół uplasował się na pierwszym miejscu”. Kornele podziwiane były za ciekawą choreografie, pomysł i technikę wykonania.

Najmłodsze reprezentantki zespołu Kornele, Mistrzynie Polski a debiutantki na Mistrzostwach Świata Jazz Dance, wywalczyły finałowe 5 miejsce.

W Mistrzostwach brało udział 4 000 tancerzy z ponad 20 krajów.

źródło: UM Rzeszów

20-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

kornele-na-medal