REKLAMA

KORCZOWA: Ogromny przemyt. 2 miliony nielegalnych papierosów w ciężarówce (FOTO)

REGION. Przemyt blisko 2 milionów sztuk papierosów wykryli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej podczas kontroli ciężarówki na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej. Kontrabanda o rynkowej wartości 1,4 miliona złotych ukryta była w torfie.

5cdbe26082190_p

Foto: podkarpackie.kas.gov.pl

Zgodnie z dokumentami okazanymi do kontroli, 29-letni kierowca ukraińskiej ciężarówki przewoził przez polsko-ukraińską granicę nawozy. Towar zgłoszony do procedury tranzytu miał trafić do odbiorcy w jednym z krajów UE. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Korczowej podjęli decyzję o prześwietleniu ciężarówki urządzeniem RTG. Następnie dokonali całkowitego wyładunku towaru z naczepy.

Podczas rewizji pojazdu funkcjonariusze wykryli, że w ciężarówce znajdują się papierosy produkcji zagranicznej bez polskich znaków akcyzy. Papierosy ukryte były w foliowych workach przysypanych torfem, które umieszczono w pojemnikach z plastiku. Te z kolei umieszczono na paletach.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wykryli łącznie 1 999 800 sztuk papierosów (99 990 paczek), których rynkowa wartość szacowana jest na 1,4 miliona złotych. Aktualnie trwają ustalenia skąd pochodziły papierosy i kto miał być ich odbiorcą. Funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu wszczęli postępowanie karne skarbowe w sprawie przemytu, do którego zatrzymane zostały papierosy i pojazd, którym były przewożone. Za przemyt takiej ilości papierosów grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

W 2018 roku funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno–Skarbowego w Przemyślu udaremnili wprowadzenie do nielegalnego obrotu ponad 26 milionów sztuk papierosów o rynkowej wartości 18 milionów złotych. W ramach zwalczania przestępczości transgranicznej wszczęli blisko 5 tysięcy postępowań przygotowawczych w sprawach o przestępstwo skarbowe i wykroczenie skarbowe, a także wystawili ponad 14 tysięcy mandatów karnych o wartości 6,5 miliona złotych.

Źródło: podkarpackie.kas.gov.pl


16-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

korczowa-ogromny-przemyt-2-miliony-nielegalnych-papierosow-w-ciezarowce-foto-3057-00r2kc