REKLAMA

JAROSŁAW: Koparka uszkodziła gazociąg

JAROSŁAW / PODKARPACIE. Policjanci z jarosławskiej jednostki, zabezpieczali miejsce uszkodzenia gazociągu na ul. Piastów w Jarosławiu. Do zdarzenia doszło wczoraj, podczas prac ziemnych wykonywanych koparką. Funkcjonariusze i strażacy zabezpieczali zagrożony obszar przed dostępem osób postronnych. Na ulicy został całkowicie wstrzymany ruch pieszy i kołowy. 14 mieszkańców zostało ewakuowanych.

koparka

Wczoraj przed godz. 13, dyżurny jarosławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że podczas prac ziemnych przy użyciu koparki na ul. Piastów w Jarosławiu, doszło do rozszczelnienia rury gazowej. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy wstępnie ustalili, że operator koparki podczas wykonywania wykopu ziemi związanej z wymianą studzienek kanalizacyjnych, uszkodził rurociąg gazowy. Wezwano pogotowie gazowe, a miejsce awarii zabezpieczała policja i straż pożarna. Strażacy wyznaczyli strefę zagrożenia. Na ulicy został całkowicie wstrzymany ruch pieszy i kołowy. Z 10 budynków ewakuowano 14 mieszkańców.

Służby ratownicze opanowały sytuację. Rura nie została poważnie uszkodzona i po krótkim czasie udało się ją uszczelnić. Policjanci  pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Źródło: KPP Jarosław

Autor: Amelia Krupik

22-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koparka-uszkodzila-gazociag-4295