REKLAMA

Konwencja Koalicji Obywatelskiej w Rzeszowie – Ferenc kandytatem PO i Nowoczesnej na prezydenta

RZESZÓW / PODKARPACIE. W poniedziałek, w Hotelu Prezydenckim partie: PO, Nowoczesna oraz Partia Emerytów i Rencistów podpisały koalicję. Wymienione ugrupowania deklarują wspólny start w wyborach do sejmiku województwa. Na konwencji pojawili się Grzegorz Schetyna, Katarzyna Lubnauer oraz prezydent Rzeszowa – Tadeusz Ferenc.

shaking-hands-3091906_1920

Foto: Pixabay

Liderzy opozycji udzielili poparcia Ferencowi, uznając jego rządy za wzór dla innych miast regionu. Stwierdzili też, że działanie pod szyldem Koalicji Obywatelskiej, stwarza szanse na zdobycie większego elektoratu w wyborach samorządowych.

Tadeusz Ferenc chwalił podczas swojego wystąpienia koalicję PO – PSL. Według niego, to właśnie za poprzednich rządów powstało wiele ważnych dla Rzeszowa inwestycji, m.in. fabryki w strefach ekonomicznych. Na krytykę zasłużyło jego zdaniem PiS. Ferenc wspomniał o obniżeniu pensji dla prezydentów miast, porównując je do pieniędzy, jakie otrzymują prezesi państwowych spółek.

Koalicja Obywatelska nie podała na konwencji nazwisk wszystkich “jedynek”, jakie pojawią się na jej listach w wyborach do Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Znamy trzy nazwiska. W okręgu nr 1 liderem będzie Krzysztof Feret z Nowoczesnej. Listy KO W okręgu nr 2 ma otworzyć Maria Mitręga – była księgowa Goodyear w Dębicy. Wiceburmistrz Jasła – Antoni Pikul, zostanie liderem okręgu nr 5.

24-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

konwencja-koalicji-obywatelskiej-w-rzeszowie-ferenc-kandytatem-po-i-nowoczesnej-na-prezydenta-763