REKLAMA

Kontynuacja Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego

RZESZÓW. Głosowanie i wybór w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2014 zakończone, ale już wkrótce nastąpi druga edycja tej inicjatywy. W środę 12 lutego odbyło się posiedzenie komisji ds. RBO podsumowujące dotychczasowe działania (głosowanie i wybór projektów do realizacji) oraz nakreślające kierunek zmian obecnych zapisów stosownej uchwały.

Pojawiło się wiele pomysłów i propozycji członków komisji, a także kilka  spostrzeżeń biura Rady Miasta. Ostatecznie ustalono, że zgłoszone wnioski i modyfikacje zostaną spisane, a następnie kolejno omawiane i głosowane. W ten sposób będzie mógł zostać stworzony nowy, udoskonalony projekt uchwały o konsultacjach w sprawie RBO na rok 2015.

Dodatkowe argumenty mogą pojawić się w formie konkretnych rozwiązań podczas najbliższej otwartej debaty „Budżet obywatelski Rzeszowa – podsumowanie i wnioski” , która odbędzie się we wtorek 18 lutego, o godz. 18:00 w patio Grand Hotelu, o czym poinformował Wiceprzewodniczący Rady Miasta, Waldemar Szumny.

Jego zdaniem taka debata rzeczywiście może przynieść jeszcze inne zmiany obowiązujących zapisów uchwały, gdyż mieszkańcy Rzeszowa – tak licznie uczestniczący w projekcie RBO 2014 – będą mogli wyrazić swoje zdanie i propozycje korzystne na przyszłość. A o to przecież chodzi – podkreślał radny.

Doświadczenie innych miast w Polsce pokazuje, że zawsze za drugim razem, po naniesieniu wynikających z doświadczeń poprawek do pierwszej edycji budżetu obywatelskiego, mają miejsce jeszcze lepsze zapisy w uchwale i jeszcze większe zaangażowanie mieszkańców.

W stolicy województwa podkarpackiego również można się tego spodziewać zapewniał Waldemar Szumny a rzeszowianom także zmiany mogą dać większe zadowolenie i satysfakcję.

IMG_8347

13-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)