REKLAMA

Kontrola CBA w Urzędzie Miasta w Strzyżowie. Jest zawiadomienie do rzeszowskiej prokuratury

STRZYŻÓW / PODKARPACIE. Rzeszowskie CBA skierowało do Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w Urzędzie Miasta w strzyżowie. Według CBA w strzyżowskim magistracie mogło dochodzić do nieprawidłowości w trakcie umarzania ulg i spłacie zaległego podatku od nieruchomości.

1-5255

Foto: cba.gov.pl / zdjęcie poglądowe

Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Rzeszowie od 3 czerwca 2019 roku do 28 lutego 2020 roku prowadzili kontrolę w Urzędzie Miejskim w Strzyżowie. Kontrola dotyczyła „udzielania wybranym osobom fizycznym i prawnym ulg w spłacie zaległego podatku od nieruchomości i podatku rolnym przez Burmistrza Strzyżowa w latach 2012-2018”.

Celem kontroli było zbadanie procesu przyznawania podatnikom ulg w spłacie zaległego podatku od nieruchomości i podatku rolnego. W trakcie prowadzonych czynności ustalono, że podczas procesu umarzania podatków w Urzędzie Miejskim w Strzyżowie mogło dojść do licznych naruszeń przepisów ordynacji podatkowej, co mogło spowodować powstanie szkody w majątku Gminy Strzyżów na łączną kwotę ponad 250 tysięcy złotych – informuje Temistokles Brodowski, rzecznik CBA

Kontrola Biura zakończyła się złożeniem 24 kwietnia 2020 roku zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę Urzędu Miejskiego w Strzyżowie. Zawiadomienie złożono do Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Źródło: cba.gov.pl

31-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

kontrola-cba-w-urzedzie-miasta-w-strzyzowie-jest-zawiadomienie-do-rzeszowskiej-prokuratury-8971-00r2kc