REKLAMA

Konrad Fijołek ze wsparciem samorządowców z całej Polski (VIDEO, FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Samorządowcy opozycji z całej Polski przyjechali do Rzeszowa, aby na ostatniej prostej wesprzeć Konrada Fijołka w walce o urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa. Podkreślali oni zgodnie, że Konrad Fijołek jest jedynym prodemokratycznym kandydatem na prezydenta Rzeszowa, co ma dać gwarancję równego traktowania wszystkim mieszkańcom miasta.

BGP210609KFk-15

Spotkanie rozpoczął Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa, dziękując samorządowcom za poparcie.

Mamy dziś Dzień Polskiego Święta Samorządowego.  Dzień, jakiego nie mogłem sobie wymarzyć nawet w najśmielszych snach. Tego nie mógł sobie wymarzyć młody chłopak ze zwykłego Nowego Miasta. A jednak się udało! Dziś w moim ukochanym od dzieciństwa mieście mogę gościć najwspanialszych podkarpackich i polskich samorządowców. W naszym pięknym, ukochanym Rzeszowie mamy święto polskiej samorządności – mówił Konrad Fijołek.

 

Następnie głos zabierali kolejni samorządowcy.

Do Rzeszowa przyjechali m.in:
Rafał Trzaskowski – prezydent Warszawy,
Aleksandra Dulkiewicz – prezydent Gdańska,
Hanna Zdanowska – prezydent Łodzi,
Hanna Pruchniewska – burmistrz Pucka,
Jacek Sutryk – prezydent Wrocławia

Jacek Jaśkowiak – prezydent Poznania
Arkadiusz Chęciński – prezydent Sosnowca,
Marek Wojtkowski – prezydent Włocławka,
Roman Szełemej – prezydent Wałbrzycha,
Arkadiusz Wiśniewski – prezydent Opola,
Andrzej Nowakowski – prezydent Płocka,
Tadeusz Truskolaski – prezydent Białegostoku,
Jerzy Łużniak- prezydent Jeleniej Góry,
Krzysztof Żuk – prezydent Lublina,
Jacek Karnowski – prezydent Sopotu,
Piotr Bagiński – przewodniczący Rady Miasta Sopotu,
Marcin Chłodnicki – wiceprezydent Kielc
Artur Kozioł – burmistrz Wieliczki,

Bartosz Romowicz – burmistrz Ustrzyk Dolnych
Dorota Zmarzlak – wójt gminy Izabelin,
Mirosław Lech – wójt Korycina,
Witold Liszkowski – wójt Puńska.

– To miło, że oczy całej Polski są teraz skierowane na Rzeszów, ale to jest najbardziej Wasza sprawa. Rzeszów tworzą mieszkańcy. W Waszych rękach, jest przyszłość Waszego miasta. W tę niedzielę zadecydujecie o przyszłości Waszego miasta na najbliższe lata – mówiła Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

– Program Konrada Fijołka, to jeden z bardziej nowatorskich programów miejskich w Polsce. Ten program tworzyli Mieszkańcy Rzeszowa, jego sztab obywatelski tworzą Mieszkańcy Rzeszowa. Sam jest rzeszowianinem od lat, tu się urodził i wychował. Tu pracuje, ma rodzinę, przyjaciół. Chce budować to miasto w oparciu o głos jego mieszkańców – dodała Aleksandra Dulkiewicz.

 

– W każdej podróży trzeba wykonać pierwszy krok. Jest dokładnie tak, że ten pierwszy krok na drodze do odzyskania władzy przez demokratyczną opozycję, przez siły demokratyczne może być wykonany właśnie tutaj, w Rzeszowie. Już za kilka dni. Właśnie wybierając Konrada Fijołka, możecie pokazać, że ta era niedemokratycznych rządów dobiega końca. Możecie wyrazić swój sprzeciw dla polityki opartej na manipulacji, kłamstwie, szczuciu jednych ludzi na drugich ludzi. I właśnie to wszystko może się zacząć tutaj – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

BGP210609KFk-21

– Ten wasz głos będzie miał znaczenie dla całej Polski, dlatego że jest w stanie dać siłę całej demokratycznej opozycji, energię nam wszystkim do tego, żeby wygrywać kolejne wybory. Pamiętacie jak rok temu krzyczeliśmy tutaj: Mamy dość? Dzisiaj możecie krzyknąć: Mamy Głos! I ten głos będzie miał wielkie znaczenie – zaznaczył Trzaskowski.

 

Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku i prezes Zarządu Unii Metropolii Polskich powiedział:  – Znajdujemy się w Rzeszowie – centrum polskiej demokracji. Nawet najgorsza demokracja jest lepsza niż najlepsza dyktatura. A my chcemy pokazać co jest ważne. Konrad powiedział, że jest chłopakiem z Nowego Miasta. Ja też jestem chłopakiem z Nowego Miasta z Białegostoku. Chłopcy z Nowego Miasta górą!

– Musicie sobie odpowiedzieć na pytanie: Jakiego prezydenta chcecie? Czy chcecie prezydenta, który będzie ze swoją administracją przyznawał miejsca w przedszkolu, zależnie od tego, kto jest w jakiej partii politycznej? Czy chcecie prezydenta który będzie naciskał na swoich urzędników, żeby mieszkania komunalne przyznawać tym młodym ludziom, którzy popierają jedną partię polityczną? Czy chcecie takiego prezydenta, który będzie popierał tych deweloperów, którzy popierają jedną partię polityczną? Czy chcecie prezydenta Rzeszowa, który będzie szanował wszystkich obywateli tego miasta? Niezależnie od poglądów, niezależnie od koloru skóry. Nie dajcie się zwieść kandydatom którzy mówią: Przywiozę Wam środki finansowe, jak na mnie zagłosujecie. To jest psucie państwa i psucie demokracji, bo to nie są środki partyjne Prawa i Sprawiedliwości. To środki finansowe wszystkich Polek i Polaków – mówił Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

 

BGP210609KFk-02

Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi nawiązała do swojej wizyty w Rzeszowie i do budowy nowego, zielonego centrum miasta.

– Chcemy odbetonować to miasto dla nas, dla korzystających z tego. To są nasze wspólne sprawy. Wszyscy będziemy chętnie służyć Konradowi pomocą i doświadczeniem – powiedziała Hanna Zdanowska.

 

Do swojej niedawnej wizyty w Rzeszowie nawiązał również Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia:

– Prosimy was, aby z Rzeszowa, z ziemi podkarpackiej poszedł taki wolnościowy sygnał w niedzielę. Wierzymy że tak będzie. Byłem tu dwa miesiące temu rozmawiać o aquaparku. Wrocław jest jedynym miastem w Polsce, gdzie aquapark jest rentowny i przynosi zyski. Dzisiaj jesteśmy na etapie budowania drugiego, mini aquaparku, a kolejne dwa mamy w naszych zamierzeniach inwestycyjnych. Konrad Fijołek chce budować aquapark na Staromieściu i czerpać z doświadczeń Wrocławia, tak by inwestycja mogła się samofinansować.

 

-Ten  skromny człowiek, Konrad, z Wami jeździł autobusem, jeździł rowerem, był między ludźmi i jestem pewien, że będzie między Wami. A to jest warunek, żeby być dobrym gospodarzem. Bo tylko ktoś, kto jest miedzy ludźmi będzie dobrym gospodarzem dla wszystkich. Dla tych którzy są zamożniejsi, tych którzy są bardziej sprawni, ale też tych,  którzy są mniej zamożni. Wiem że Konrad będzie dobrym gospodarzem dla wszystkich – mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

– Byliśmy na gali bokserskiej, na której skromny bokser, Wasz pięściarz, Łukasz Różański w I rudzie wygrał. Też życzę Wam tego, aby Konrad wygrał w I rundzie. Po co wydawać pieniądze na drugą, po co marnować czas rzeszowian? Konradzie, I runda! – dodał.  

 

Krzysztof Żuk, prezydent Lublina wymieniał podobieństwa między Rzeszowem i Lublinem.

To miasta, które mają podobną historię, opartą na ciężkiej pracy mieszkańców. Wiemy też jak ważne jest wsparcie dla kultury i ludzi kultury. Lublin podobnie jak Rzeszów jest miastem ludzi młodych, którzy chcą jak najszybciej wrócić do dawnych aktywności. Dlatego Konrad Fijołek będzie chciał inwestować w kulturę, bo miasto musi odżyć. Mamy już wspólne projekty Rzeszów, Białystok i Lublin. Chcemy żeby było ich więcej – mówił Krzysztof Żuk.

 

Krystyna Stachowska, radna Rzeszowa, zaznaczyła, że Konrad Fijołek jako jedyny kandydat ma wsparcie większości radnych w Radzie Miasta Rzeszowa i wymieniła wspólnie planowane projekty: cyfryzację urzędów, powołanie Architekta Miasta Rzeszowa, stworzenie Rady Gospodarczej, Rzecznika ds. Osób z Niepełnosprawnościami, Radę Artystyczną, mocniejszą współpracę z Radami Osiedli i stowarzyszeniami.

 

Konrad Fijołek, kandydat na Prezydenta Miasta Rzeszowa podsumował spotkanie samorządowców i zaapelował do mieszkańców Rzeszowa do oddawania na niego swoich głosów.

Ja od 45 lat kocham to miasto, jak kocham żonę i syna. Kocham was rzeszowianie wszystkich. Kocham to miasto, a 13 czerwca zwyciężymy – zakończył kandydat.

BGP210609KFk-05

 

Wspólnie z zaproszonymi samorządowcami podpisali “Kontrakt dla Mieszkańców”, który zawiera najważniejsze plany Konrada Fijołka do zrealizowania w Rzeszowie. Zebrani na rzeszowskim Rynku samorządowcy zobowiązali się służyć radą i pomocą w ich realizacji.

BGP210609KFk-08

 

Źródło, foto: Sztab Konrada Fijołka

Video: Rzeszów24.pl

 

 

09-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)