REKLAMA

Konrad Fijołek z poparciem rzeszowskich środowisk kobiecych (VIDEO, FOTO)

|

Konrad Fijołek z poparciem rzeszowskich środowisk kobiecych (VIDEO, FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rzeszowianki reprezentujące Rzeszowską Federację Kobiet Aktywnych, Podkarpacką Radę Programową Kobiet oraz Kongres Kobiet na Podkarpaciu, poparły kandydaturę Konrada Fijołka na urząd prezydenta Rzeszowa.

MVIMG_20210504_121058

Solidarność to wielkie słowo, a solidarność kobiet to wielka siła. Gdy pan Konrad Fijołek postanowił kandydować na urząd prezydenta miasta Rzeszowa, poprosiłam go o jedno – żeby nie zapomniał o kobietach. Jak widać nie zapomniał – rozpoczęła konferencję zorganizowaną w Ogrodzie Miejskim im. Solidarności Magdalena Koryl z Kongresu Kobiet na Podkarpaciu.

Kongres Kobiet na Podkarpaciu, Podkarpacka Rada Programowa oraz Rzeszowska Federacja Kobiet Aktywnych przy prezydencie miasta Rzeszowa opracowały postulaty rzeszowianek. Jak tłumaczyła Magdalena Koryl, zostały one opracowane na bazie rozmów z kobietami z Rzeszowa na ulicach i w mediach społecznościowych oraz, jak podkreślano podczas konferencji, na podstawie badań ankietowych prowadzonych wśród mieszkanek Rzeszowa.

Proszę pamiętać, że jest to tylko góra lodowa naszych potrzeb – kobiet z Rzeszowa. Powoli dojdziemy tam, gdzie mamy dojść. Zwyciężymy w Rzeszowie, a później w całej Polsce – dodała Magdalena Koryl.

 

Patricia Mitro, prezes Fundacji Prawnikon oraz przewodnicząca Rzeszowskiej Federacji Kobiet Aktywnych, przedstawiła 16 postulatów rzeszowskich kobiet.

IMG_20210504_120719

Wśród postulatów pojawiło się między innymi: powołanie apolitycznej rzeczniczki do spraw kobiet i równego traktowania przy prezydencie miasta; wdrożenie możliwości leczenia niepłodności metodą in vitro; możliwość cyklicznego finansowania przez Urząd Miasta Rzeszowa programu dostępu do szczepionki przeciw HPV, czy dbałość o zapewnienie kobietom możliwości realizacji swoich założeń – inicjatyw oddolnych.

Jako istotne kobiety wskazują również postulaty dotyczące: powołania Rady Gospodarczej – 15 członków, która podczas comiesięcznych obrad rekomendować będzie rozwiązania strategiczne dla miasta; opracowania jasnej ścieżki decyzyjnej w zakresie planowania przestrzennego; zagospodarowania terenów zielonych nad Wisłokiem wraz z węzłem sanitarnym.

Rzeszowianki chcą też, by przyszły prezydent zadbał o dopłaty do żłobków, pomoc psychologiczną dla dzieci i młodzieży, dostępność placów zabaw dla dzieci na każdym osiedlu oraz o to, by były one stworzone z materiałów przyjaznych środowisku.

Rzeszowianki nie chcą miasta, w którym jest coraz mniej zieleni. Chcą miasta, w którym są parki i place zabaw. Ta odpowiedź pojawiała się najczęściej. Czego chcą rzeszowianki? Empatii, przyjaznego miasta, tolerancji. Nie chcemy hejtu – podkreślała Patricia Mitro.

 

Konrad Fijołek: Postulaty zgłasza najważniejsze rzeszowskie środowisko

IMG_20210504_121113

Moją drużyną są rzeszowianie. To oni tworzą jej program, a dzisiaj postulaty zgłasza najważniejsze rzeszowskie środowisko, czyli mądre, pracowite i piękne rzeszowianki. To one piszą kobiecy program dla Rzeszowa – powiedział Konrad Fijołek, dziękując kobietom za poparcie.

Kandydat Komitetu Rozwój Rzeszowa 2.0 podkreślił, że szczególnie bliskim mu postulatem jest zapewnienie zieleni i miejsc do wypoczynku oraz rekreacji każdemu mieszkańcowi i mieszkance Rzeszowa.

To miasto na pewno będzie w przyszłości zielone – zapewnił.

 

Konrad Fijołek złożył też życzenia tegorocznym maturzystom, przypominając, że znaleźli się oni w trudnym czasie nauki zdalnej.

– Ten rocznik naszej młodzieży jest wyjątkowo bohaterski. Dla mnie oni już zdali egzamin dojrzałości, bo po ponad roku nauki w trudnych warunkach pandemii przystąpili do tego egzaminu. Trzymam za was kciuki – zwrócił się do rzeszowskich maturzystów kandydat na prezydenta Rzeszowa.

 

Fijołek odniósł się do jednego z postulatów kobiet z Rzeszowa, który dotyczył zapewnienia opieki psychologicznej dla dzieci i młodzieży.

W tym programie jest to, abyśmy wsparli rzeszowską młodzież również na niwie psychologicznej. Żebyśmy zabezpieczyli rzeszowskiej młodzieży opiekę psychologiczną. Będziemy o tym mówić, podkreślać i wspominać, bo to jest ważne dla naszych dzieci i wnuków, którzy wkraczają w zawodową i społeczną przyszłość – mówił Konrad Fijołek.

 

Po konferencji kandydat podpisał postulaty.

To będzie zrealizowane – zapewniał.

 

Foto: Rzeszów24.pl

Tekst: Kacper Ciuba

 

04-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

konrad-fijolek-z-poparciem-rzeszowskich-srodowisk-kobiecych-video-foto-8276-00r2kc