REKLAMA

Konrad Fijołek z poparciem prezydenta Wrocławia. Rozmawiali o budowie aquaparku (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

Konrad Fijołek z poparciem prezydenta Wrocławia. Rozmawiali o budowie aquaparku (VIDEO, ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. – W Rzeszowie może powstać aquapark. To jest realne i może być opłacalne – mówił w piątek Konrad Fijołek, który rozmawiał z prezydentem Wrocławia na temat budowy parku wodnego w Rzeszowie. Jacek Sutryk zadeklarował, że chętnie podzieli się doświadczeniami wyniesionymi z funkcjonowania wrocławskiego aquaparku – obiektu, jak mówiono podczas konferencji, dochodowego i przynoszącego zyski miastu.

 DSC_0943

Jak zaznaczył podczas swojego wystąpienia Konrad Fijołek, rzeszowianie w wielu rozmowach, badaniach i sygnałach przekazywanych do jego sztabu oczekują rozwoju rekreacji w mieście.

Konkretną, materialną emanacją tych oczekiwań jest budowa w Rzeszowie aquaparku. Chcemy do tego zadania podejść bardzo odpowiedzialnie – inaczej niż konkurenci, którzy obiecują. My chcemy osadzić ten nasz plan w rzeczywistości realnej – powiedział kandydat na prezydenta Rzeszowa.

 

Na temat budowy aquaparku w Rzeszowie Konrad Fijołek prowadził rozmowy z prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem, który był gościem na piątkowej konferencji kandydata

DSC_0904

Zaprosiłem do rozmów pana prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka, by pokazał nam, jak wprowadzić konkretny model biznesowy. Wrocławski aquapark jest w zasadzie jedynym w Polsce dochodowym parkiem wodnym, opłacalnym – zaznaczył Fijołek.

Kandydat na prezydenta nawiązał do modernizacji basenów ROSiR-u, przed których bramą odbywała się piątkowa konferencja prasowa.

Stoimy dzisiaj na tle inwestycji, której też jestem współautorem i wiele lat także o to zabiegałem, aby zmodernizować nasze baseny. Chcemy zrobić krok naprzód i zrealizować to marzenie wielu rzeszowian, abyśmy mogli się cieszyć nowoczesnym aquaparkiem – my i mieszkańcy okolicznych miejscowości – kontynuował wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa.

 

Fijołek poinformował, że planowanym przez niego miejscem budowy parku wodnego jest rejon Staromieścia. Priorytetem, jak zaznaczał, jest to, by było to miejsce dobrze skomunikowane, do którego będzie łatwy dojazd.

Kandydat oświadczył również, że posiada precyzyjne dane finansowe, ale nie podał szczegółów, tłumacząc, że nie chce, by jego pomysły były podchwycone przez kontrkandydatów.

Mamy realną kwotę, precyzyjnie wskazane funkcjonalności, lokalizację, pomysł jak zrobić to biznesowo – wyliczał kandydat.

Szczegóły dopiero w przypadku zwycięstwa – dodał.

 

Prezydent Wrocławia: Jestem przekonany, że Rzeszów będzie się rozwijał dzięki ludziom, którzy w sercu mają samorząd

DSC_0975

Jacek Sutryk zwrócił uwagę, zarówno na konkretne pomysły Konrada Fijołka, jak i na wspólne wieloletnie doświadczenia w pracy samorządowej. Nawiązał też do rozmowy związanej z budową parku wodnego w Rzeszowie.

Rozmawialiśmy wspólnie o projekcie wrocławskiego aquaparku. Rozpoczęliśmy jego budowę w 2007 roku i teraz jest on jedynym dochodowym parkiem wodnym w Polsce. Generuje przychód 45-48 milionów złotych, zysk to 3 miliony złotych. Odwiedzają go 2 miliony osób rocznie – wyjaśniał prezydent Wrocławia.

Sutryk wyraził pewność, że wielu samorządowców z całej Polski chętnie podzieli się swoimi pomysłami i doświadczeniami związanymi z podobnymi inwestycjami oraz podkreślił przekazanie swojego poparcia Konradowi Fijołkowi.

Jestem przekonany, że Rzeszów będzie się rozwijał dzięki ludziom, którzy w sercu mają samorząd, mają obywatelskość, którzy są blisko mieszkańców. Konradzie, mocno trzymam kciuki. Niech żyje Rzeszów! – zakończył prezydent Wrocławia.

 

Konrad Fijołek został zapytany podczas konferencji, czy byłby za opóźnieniem terminu wyborów prezydenckich w przypadku pogorszenia się sytuacji epidemicznej

DSC_0949

To jest mi obojętne. Do roli prezydenta przygotowuję się od 10 lat. 10 lat temu pan prezydent Ferenc właśnie mnie wskazał jako swojego potencjalnego następcę i ja do tej roli przygotowuję się już od dawna. Jeśli mam wygrać miesiąc później, to dla mnie nie ma to żadnego problemu. Jestem przygotowany do tej pracy – odparł kandydat.

 

Foto: Justyna Żuczek

Tekst: Kacper Ciuba


16-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

konrad-fijolek-z-poparciem-prezydenta-wroclawia-rozmawiali-o-budowie-aquaparku-video-zdjecia-861-00r2kc