REKLAMA

Konrad Fijołek z poparciem Partii Zieloni (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

Konrad Fijołek z poparciem Partii Zieloni (VIDEO, ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Partii Zieloni poparła kandydaturę Konrada Fijołka w wyborach na prezydenta Rzeszowa. – Jest to szczególnie ważne poparcie w tej kampanii – mówił kandydat opozycji na prezydenta Rzeszowa. Podczas wtorkowej konferencji Konrad Fijołek zaprezentował też, stworzony przez radnych Rozwoju Rzeszowa i PO, spis postulatów, projektów i rozwiązań w budżecie Rzeszowa, który zostanie przekazany pełniącemu obowiązki prezydenta Rzeszowa Markowi Bajdakowi.

DSC_0941

Poparcie ze strony Partii Zieloni jest dla nas bardzo znaczące. W bardzo miłej, ciekawej i merytorycznej atmosferze przebiegły nasze dyskusje i rozmowy w Warszawie, w siedzibie Partii Zieloni, gdzie zawarliśmy wstępne porozumienie programowe, aby uwzględnić w rzeszowskim programie, który będziemy w trakcie tej kampanii ogłaszać, postulaty, jakie programowo preferują i chcą wdrażać w Polsce członkowie Partii Zieloni – mówił, dziękując za poparcie Partii Zieloni, Konrad Fijołek.

 

Posłanka Małgorzata Tracz: Konrad Fijołek ma zieloną agendę dla miasta

DSC_0934

Na wtorkową konferencję Konrada Fijołka, z małymi problemami w wyniku opóźnienia pociągu, dotarła posłanka i współprzewodnicząca Partii Zieloni Małgorzata Tracz. Kandydat na prezydenta Rzeszowa podziękował za zaufanie i poparcie, dodając, że będzie ono “bardzo istotnym wsparciem merytorycznym”.

Gdy usłyszeliśmy, że prezydent Ferenc rezygnuje, myśleliśmy, że warto poszukać osoby, która ma zieloną agendę dla miasta, która działa w ruchach społecznych dotyczących kwestii miejskich. Niezwykle się cieszę, że mogliśmy poprzeć pana wiceprzewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa – powiedziała posłanka Tracz.

Przewodnicząca Zielonych podkreśliła, że docenia spojrzenie kandydata opozycji na przyszłość Rzeszowa.

Cenię w panu Konradzie Fijołku to, że patrzy nie tylko na teraźniejszość, ale także w przyszłość dla Rzeszowa – by w mieście żyło się dobrze teraz, by były zadbane osiedla, by głos mieszkańców i mieszkanek był słyszalny w ratuszu. Natomiast ważna jest też przyszłość, czyli kwestia kryzysu klimatycznego, walki o zieleń miejską. Wszystkie te działania, które dla polityki miejskiej mają skutki długofalowe i są ważne dla przyszłości kolejnych pokoleń. Aby Rzeszów był miastem przyjaznym także w przyszłości – zaznaczyła Małgorzata Tracz, uznając za dobry znak to, że kandydatura poparta przez opozycję, to kandydatura osoby, która pochodzi z Rzeszowa i jako samorządowiec “zna miasto od podszewki”.

Przemysław Jednacz, działacz Zielonych na Podkarpaciu, dodał, że Zieloni gwarantują pomoc Konradowi Fijołkowi w kampanii.

Będziemy zielonym głosem w kwestiach programowych dla miasta – podkreślił Jednacz.

 

 Radni Rozwoju Rzeszowa i PO przedstawili spis swoich rozwiązań dla budżetu Rzeszowa

DSC_0909

W imieniu radnych Rozwoju Rzeszowa i Platformy Obywatelskiej Konrad Fijołek przedstawił spis działań, postulatów, projektów oraz rozwiązań w budżecie Rzeszowa, który ma zostać przekazany na ręce pełniącego obowiązki prezydenta Rzeszowa Marka Bajdaka

Spis ten zakłada: wykup terenu wokół kopca konfederatów barskich, wykup pięciu działek pod park na Zalesiu, projekt parku przy ulicy Grabskiego, rozbudowę ścieżek biegowych na bulwarach, modernizację placu zabaw przy ulicy Staromiejskiej, miasteczko ruchu drogowego z dostosowaniem dla osób niepełnosprawnych na osiedlu Kotuli oraz nowe nasadzenia i rewitalizację pasów drogowych.

W tym pakiecie znajduje się również konkurs na tereny nad bulwarami i Wisłokiem. W tym temacie będziemy chcieli podjąć dyskusję z wszystkimi radnymi i panem prezydentem – zapowiedział Konrad Fijołek.

 

Przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa: Trzeba zagospodarować zieleń miejską

DSC_0920

Ja i radni mamy nadzieję, że teraz trochę większy nacisk będzie położony na sferę zagospodarowania przestrzeni miejskiej, a w szczególności zieleni. Mamy przeświadczenie, w oparciu o różne dane, że w Rzeszowie tej zieleni jest trochę za mało. Oprócz tego, chcielibyśmy poddać pod rozwagę zagospodarowanie miejskich lasków – mówił podczas konferencji przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa Andrzej Dec.

Pomysłem radych PO i Rozwoju Rzeszowa jest to, by zagospodarować na potrzeby mieszkańców laski miejskie w Słocinie, Matysówce i w Załężu. Przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa podkreślił, że można to zrobić “stosunkowo tanim kosztem”. – Potrzebne będzie porozumienie z Lasami Państwowymi – dodał Andrzej Dec.

Będzie to jeden z ważniejszych elementów, jakie chcemy zabezpieczyć w opracowywanym Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego – zaznaczył Konrad Fijołek.

 

“Program w sercu”

Tym różnię się od innych kandydatów, że oni, nie będąc z Rzeszowa, muszą ten program napisać. Ja ten program od dawna mam w sercu. Nie muszę go specjalnie pisać. Nie muszę wzywać wsparcia zewnętrznego. Dla tego miasta pracujemy od lat – mówił Konrad Fijołek pytany o swój program wyborczy.

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa dodał, że program wyborczy jest już napisany i zapewnił, że mieszkańcy będą “sukcesywnie go poznawać”.

 

Tekst: Kacper Ciuba

Foto: Justyna Żuczek

 

23-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

konrad-fijolek-z-poparciem-partii-zieloni-video-foto-6135-00r2kc