REKLAMA

Konrad FIJOŁEK z poparciem Partii Razem: Chciałbym łączyć rzeszowian (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

Konrad FIJOŁEK z poparciem Partii Razem: Chciałbym łączyć rzeszowian (VIDEO, ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Konrad Fijołek zyskał poparcie przedstawicieli kolejnego ugrupowania. Agnieszka Itner z Partii Razem, która początkowo wyrażała chęć startu w wyborach na prezydenta Rzeszowa, postanowiła poprzez kandydaturę obecnego wiceprzewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa.

162558205_127395402663940_2817280212396401165_n(1)

Chciałbym łączyć rzeszowian, łączyć i tworzyć jedną wspaniałą rzeszowską drużynę – mówił w piątek pod rzeszowskim ratuszem Konrad Fijołek.

Do “drużyny” Fijołka dołączyła Agnieszka Itner z Partii Razem, współorganizatorka rzeszowskich Protestów Kobiet, udzielając wiceprzewodniczącemu Rady Miasta Rzeszowa poparcia w przedterminowych wyborach na prezydenta Rzeszowa.

Z wielką radością ogłaszam to, że nie będę kandydować na prezydentkę miasta Rzeszowa. Dlatego z wielką radością, ponieważ uważam, że Konrad Fijołek jest bardzo dobrym kandydatem. Pochodzi z Rzeszowa, tu się urodził, tu chodził do “Dary” na kebaba, jadł zapiekanki na dworcu, ale ma jedną zasadniczą przewagę nade mną – jest samorządowcem już od lat, uczył się przy naszym poprzednim prezydencie Tadeuszu Ferencu. Uczył się tego, jak to robić dobrze i widział, jak tego nie robić – zakomunikowała Agnieszka Itner, dodając, że Konrad Fijołek jest godnym następcą Tadeusza Ferenca.

162511008_485026489342238_1664333646622253700_n

Itner zaapelowała też do wszystkich swoich zwolenników, by oddali oni swój głos na kandydata Rozwoju Rzeszowa. Fijołek podziękował Agnieszce Itner za poparcie, nazwyając jej decyzję “wyrazem odpowiedzialności”. Fijołek zapewnił, że Agnieszka Itner będzie “strażnikiem praw kobiet” i wzmocni “kobiece skrzydło” w programie wyborczym Rozwoju Rzeszowa 2.0.

Agnieszka jest rzeszowianką, też kocha swoje miasto, czuje się za nie odpowiedzialna i nie chce, żeby to miasto trafiło w ręce polityków. Chcemy dalej o to miasto walczyć – mówił Konrad Fijołek.

 

Program Rozwoju Rzeszowa 2.0

Fijołek zdradził, że pierwszym najważniejszym punktem jego programu wyborczego w Rzeszowie jest uchwalenie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.

Będzie to uchwalenie konstytucji przestrzennej dla miasta, która wyznaczy nam, jak będzie wyglądała polityka, jeśli chodzi o zabudowę. Chcemy, żeby było to uchwalone w profesjonalnym dokumencie – mówił lider Rozwoju Rzeszowa w Radzie Miasta.

 

Masłowski również poprze Fijołka?

Maciej Masłowski, były poseł Kukiz’15, zadeklarował start w wyborach na prezydenta Rzeszowa, ale dodał, że jest również otwarty na to, że poprze któregoś z innych kandydatów.

Maciej Masłowski to mój bardzo dobry kolega z Rzeszowa. Wysoko sobie go cenię. Cenię sobie jego kompetencje, zwłaszcza, jeśli chodzi o politykę cyfrową, cyfryzację. Na tej płaszczyźnie rozumiemy się doskonale. Mamy wiele wspólnych przekonań – mówił o Masłowskim Fijołek.

Z Maćkiem już wypiłem dwie dobre kawy, rozmawiamy, dyskutujemy. Po cichu liczę, że do “trzech razy sztuka” i chciałbym Maćka, tym samym, na tę trzecią kawę publicznie zaprosić – dodał kandydat Rozwoju Rzeszowa.

 

Komitet Wyborczy Konrada Fijołka Rozwój Rzeszowa 2.0 został dziś (W piątek 19 marca br.) zgłoszony do Komisarza Wyborczego w Rzeszowie. Pełnomocnikiem wyborczym komitetu wyborczego Konrada Fijołka została Krystyna Stachowska.

 

Foto: Justyna Żuczek 

Oprac. Kacper Ciuba

 

19-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

konrad-fijolek-z-poparciem-partii-razem-chcialbym-laczyc-rzeszowian-video-zdjecia-8038-00r2kc