REKLAMA

Konrad Fijołek z kontraktami dla osiedli. Jako pierwszy Budziwój (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. – Jestem jedynym kandydatem, który odwiedził wszystkie rzeszowskie osiedla. Wracamy ponownie, przede wszystkim z konkretnymi propozycjami – mówił Konrad Fijołek, przedstawiając i podpisując symbolicznie kontrakt z osiedlem Budziwój, w którym znajdują się jego wyborcze zobowiązania dla mieszkańców. Kandydat na prezydenta Rzeszowa zobowiązał się do tego, że wszystkie osiedla do końca kampanii otrzymają podobne kontrakty.

BGP210506KFk-14
Foto (3): Biuro prasowe Konrada Fijołka

Konrad Fijołek podkreślił, że podczas swojej kampanii wyborczej odwiedził już wszystkie rzeszowskie osiedla, a ze względu na zmianę terminu organizacji wyborów, chce je odwiedzić ponownie, przedstawiając dla każdego z nich pakiet zobowiązań, który jego sztab nazwał kontraktem.

Pierwsze obietnice padły na osiedlu Budziwój, gdzie kandydat w obecności Rady Osiedla Budziwój złożył symboliczny podpis.

Mam przyjemność zaczynać nowy etap tej kampanii na osiedlu, na którym mieszkam. To ładne osiedle, które jest bardzo duże, jeśli chodzi o obszar, ale staje się także jednym z najbardziej zaludnionych osiedli naszego miasta – mówił Konrad Fijołek.

Fijołek zaznaczył, że powiększenie Rzeszowa jest sukcesem byłego prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca i powinien nim pozostać. Dodał, że on sam chce się skupić na osiedlach włączonych do miasta w ostatnich latach.

 

Jak stwierdził kandydat na urząd prezydenta Rzeszowa, najważniejszą kwestią dla Budziwoja powinno być bezpieczeństwo. Tłumaczył to tym, że jest to młode osiedle, na którym mieszka coraz więcej dzieci.

Musimy zadbać o chodniki, o modernizację ulic i ich oświetlenie. Chodzi o zapewnienie im bezpieczeństwa – podkreślił.

BGP210506KFk-18

 

W kontrakcie dla osiedla Budziwój Konrad Fijołek zobowiązał się do:

-budowy chodników i modernizacji ul. Herbowej, ul. Miejskiej i ul. Senatorskiej,
-oświetlenia ul. Porąbki i ul. Podleśnej,
-budowy żłobka i przedszkola,
-rozbudowy szkoły ,
-rozbudowy i modernizacji stadionu sportowego Grunwald Budziwój (nowa trybuna, ogrodzenie, poszerzenie terenu i poprawa dojazdu).

Koszty realizacji tych propozycji to od kilkunastu do 20 milionów złotych w dłuższej perspektywie. Jednak chcielibyśmy zacząć od 2-3 milionów złotych na ulicę Miejską, Senatorską i na Herbową, pracując etapami – wyjaśnił Fijołek.

 

Tadeusz Ożyło, przewodniczący Rady Osiedla Budziwój ocenił, że wspomniane inwestycje są przemyślane, realne i bardzo potrzebne, szczególnie wymieniał jak najszybszą rozbudowę szkoły.

BGP210506KFk-03

Budziwój, kiedy przechodziliśmy do Rzeszowa liczył około 4 tysiące mieszkańców, dziś liczy około 8 tysięcy. Wiadomo że tym samym przybyło tu mnóstwo dzieci – podkreślił Tadeusz Ożyło.

Po symbolicznym podpisaniu kontraktu z osiedlem Budziwój Konrad Fijołek zapowiedział, że propozycje dla innych osiedli przedstawi w najbliższym czasie.

 

 

Źródło: Biuro prasowe Konrada Fijołka

Oprac. Kacper Ciuba

 

06-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)