REKLAMA

Konrad Fijołek z akcją sadzenia drzew w Parku Papieskim (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W niedzielę 16 maja Konrad Fijołek zorganizował w Parku Papieskim symboliczną akcję sadzenia drzew. Posadzono łącznie 20 dębów błotnych. – Dziś wszystkie nowoczesne miasta i Rzeszów wiedzą, że prawdziwą inwestycją w człowieka jest inwestycja w zieleń – mówił kandydat na urząd prezydenta Rzeszowa.

BGP210516KFp-12

Jak przypomniał podczas konferencji, niedzielne sadzenie drzew, to kontynuacja akcji sadzenia drzew organizowanej przez niego w 2017 roku.

Idea sadzenia drzew narodziła się właśnie wtedy, kiedy pan minister, już świętej pamięci, prof. Szyszko wymyślił ustawę, w ramach której niestety w Polsce wycięto 3 miliony drzew, a w samym Rzeszowie kilka tysięcy, w ciągu kilku miesięcy – powiedział Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa.

 

BGP210516KFp-03

Kiedy to działo się w kraju, my z grupą fantastycznych przyjaciół, fantastycznych ludzi zaczęliśmy sadzić drzewa na przekór temu, co działo się wtedy w Polsce. Właśnie wtedy posadziliśmy 30 pięknych dębów błotnych po to, żeby pokazać, że rzeszowianie potrafią się integrować, potrafią zadbać także o swoje miasto – dodał.

Konrad Fijołek podkreślił, że chce, by niedzielna akcja była kontynuowana w kolejnych latach. Jej celem, jak mówił, jest integracja rzeszowian poprzez rodzinne spotkania.

 

Uczestnicy akcji zorganizowanej przez Konrada Fijołka posadzili w Parku Papieskim 20 dębów błotnych.

BGP210516KFp-10

Chcemy symbolicznie wyrazić to, co zamierzamy robić w Rzeszowie w najbliższych latach. Chcemy, aby zieleń – parki, skwery, miejsca wysokiej zieleni były dostępne dla rzeszowian w ciągu 10 minut spaceru – zaznaczył Konrad Fijołek, przypominając też swój postulat o wkomponowaniu wysokich drzew w centrum miasta.

Zieleń w dzisiejszych czasach to inwestycja. O ile kiedyś myśleliśmy, że jedną z najważniejszych inwestycji dla miasta jest droga, jest kanalizacja, jest infrastruktura, dziś wszystkie nowoczesne miasta i Rzeszów wiedzą, że prawdziwą inwestycją w człowieka jest inwestycja w zieleń – podkreślał Konrad Fijołek.

   

Źródło, foto: Sztab Konrada Fijołka

Tekst: Kacper Ciuba

 


16-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

konrad-fijolek-z-akcja-sadzenia-drzew-w-parku-papieskim-foto-8461