REKLAMA

Konrad Fijołek unieważnił konkurs na zagospodarowanie prawego brzegu Wisłoka

RZESZÓW / PODKARPACIE. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek postanowił unieważnić konkurs na zagospodarowanie prawego brzegu Wisłoka. Chce, by planowany w tym obszarze park objął większy teren.

161331907_4358524410843889_8620147276859162281_o_1

Foto: Justyna Żuczek / archiwum Rzeszów24.pl

13 maja br. pełniący obowiązki prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno–architektonicznej na zagospodarowanie terenów zieleni na prawym brzegu Wisłoka, pomiędzy mostem Zamkowym a mostem Karpackim.

To bardzo ważny dla mieszkańców Rzeszowa teren, dlatego musi być mądrze zagospodarowany. Takie są oczekiwania mieszkańców. Wierzę, że konkurs przyniesie ciekawe propozycje i będzie inspiracją, punktem wyjścia do dalszych działań w kwestii stworzenia w tym miejscu jak najlepszej publicznej strefy wypoczynku i rekreacji – mówił wówczas Marek Bajdak.

 

Najlepsze pomysły miały zostać nagrodzone. Obecny konkurs został jednak unieważniony.

Podjąłem decyzję o unieważnieniu konkursu na koncepcję parku, który powstanie na prawym brzegu Wisłoka. Zrobiłem to tylko po to, aby zorganizować kolejny konkurs, który swoim zasięgiem obejmie o wiele większy teren, bo także ten znajdujący się na lewym brzegu rzeki – przekazał Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa.

W ramach unieważnionego konkursu miała powstać koncepcja parku o powierzchni około 10 hektarów.

W nowym teren do zagospodarowania będzie sporo większy. Jak informuje rzeszowski ratusz, założenia nowego konkursu są już przygotowywane przez Zarząd Zieleni Miejskiej.

 

Źródło: red., Urząd Miasta Rzeszowa

 

01-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)