REKLAMA

Konrad Fijołek: Rzeszowianie, stajemy do boju o nasze miasto! (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

Konrad Fijołek: Rzeszowianie, stajemy do boju o nasze miasto! (VIDEO, ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Konrad Fijołek, kandydat na urząd prezydenta Rzeszowa, przedstawił w piątek kluczowe punkty swojego programu dla mieszkańców miasta, które nazwał “frontami walki o Rzeszów”. Hasło jego kampanii wyborczej brzmi: “Rzeszów jest najważniejszy“. – Rzeszowianie, wzywam was dzisiaj. Stajemy do boju o nasze miasto. Stajemy do boju, aby nie oddać go w obce ręce – zwracał się do mieszkańców Rzeszowa kandydat opozycji.

DSC_0914

Drodzy rzeszowianie, dziś ruszamy w tym mieście do ofensywy. Ruszamy do walki o Rzeszów. Ruszamy do walki o to, by nie oddać naszego miasta w ręce ludzi z zewnątrz. Ruszamy do walki dlatego, że Rzeszów jest dla nas najważniejszy – tymi słowami Konrad Fijołek rozpoczął swoją konferencję.

Kandydat na prezydenta Rzeszowa podkreślił, że starał się o zjednoczenie opozycji. Dokonałem czegoś, co początkowo wydawało się niemożliwe – mówił. Przypomnijmy, że poparcia kandydatowi udzieliły: PO, PSL, Lewica, Ruch 2050 Szymona Hołowni, a także Partia Razem i Zieloni.

Konrad Fijołek wyraźnie zaakcentował też to, że pochodzi z Rzeszowa.

Jestem jedynym kandydatem, który jest z Rzeszowa – tu się urodził, tutaj się wychował, mieszka i pracuje. Nigdy stąd nigdzie nie wyjechałem, bo Rzeszów jest dla mnie najważniejszy. Zawsze był, jest i będzie najważniejszy – podkreślał Konrad Fijołek.

 

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa odniósł się również do swoich najgroźniejszych kontrkandydatów, mówiąc, że dla nich ważniejsza była kariera w Warszawie, w rządzie i parlamencie oraz dodając, że Rzeszowa nie można “oddać w obce ręce, w ręce polityków z zewnątrz”.

To, my, rzeszowianie, w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat budowaliśmy Rzeszów. Budowaliśmy sukces tego miasta. Dzisiaj jesteśmy z tego miasta dumni. To my, rzeszowianie, zbudowaliśmy sobie ten dom, zbudowaliśmy sobie Rzeszów – zaznaczał Fijołek.

DSC_0858

Fijołek stwierdził, że ludzie “z zewnątrz” chcą “urządzać Rzeszów po swojemu”. Za przykład tego, dlaczego politycy nie pochodzący z Rzeszowa nie powinni rządzić miastem, Konrad Fijołek podał Pomnik Walk Rewolucyjnych w Rzeszowie.

To politycy w Warszawie, politycy obozu rządzącego uchwalili, wbrew nam, wbrew rzeszowianom, żeby ten pomnik nam zburzyć. Nikt nas nie pytał o zdanie. A my, rzeszowianie, chcemy, żeby ten pomnik został – przypomniał kandydat na prezydenta Rzeszowa.

 

Według Konrada Fijołka kandydaci “z zewnątrz”, w przypadku zwycięstwa w wyborach prezydenckich, będą “słuchać swoich szefów politycznych, a nie rzeszowian”.

O Tym, co w Rzeszowie będzie do zrobienia i jak to zrobić, będzie decydował albo pan premier Kaczyński, albo pan minister Zbigniew Ziobro, którego kolegą partyjnym jest pan minister Marcin Warchoł – atakował kontrkandydatów z obozu Zjednoczonej Prawicy Konrad Fijołek.

Kandydat zaapelował do mieszkańców: “Rzeszowianie, wzywam was dzisiaj. Stajemy do boju o nasze miasto. Stajemy do boju, aby nie oddać go w obce ręce”.

DSC_0743

 

Konrad Fijołek przedstawił główne założenia (fronty), swojego programu dla mieszkańców Rzeszowa:

1.    Rzeszów – miasto przyjaznych przestrzeni
Mieści się tu przemyślana gospodarka przestrzenna oraz plan utworzenia studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Więcej zieleni, parki i skwery 10 minut od domu, także park wzdłuż Wisłoka, ścieżki rowerowe i biegowe.

2.    Rzeszów – eko miasto
Działania w celu ochrony klimatu i jakości powietrza, uporządkowanej gospodarki wodno-ściekowej i gospodarki odpadami.

3.    Rzeszów – miasto obywateli
Miasto dla obywateli i z obywatelami, wzmocnienie roli osiedli, program dla młodych pisany przez młodych i pakiet dla seniora stworzony według konkretnych potrzeb seniorów. To także wsparcie lokalnego biznesu: Rada Rzeszowskiego Biznesu i wsparcie startupów.

4.    Rzeszów- miasto aktywności i kultury

Przesunięcie działań z infrastruktury na człowieka – rozwijanie jakości życia. Lepsza, bogatsza oferta kulturalna i oferta spędzania wolnego czasu stworzona przez mieszkańców Rzeszowa, aquapark na Staromieściu, wybudowany w oparciu o nowoczesne systemy finansowania, których szczegóły mamy poznać w kampanii.

5.    Rzeszów – miasto sprawnej i nowoczesnej komunikacji
Inwestycje w transport: łączniki al. Rejtana z ul. Maczka, dwupoziomowe skrzyżowanie na osiedlu Pobitno, obwodnica południowa. Nowe rozwiązania mają przynieść mniejsze korki.

6.    Rzeszów – miasto przyszłości
Uporządkowana przestrzeń pod zabudowę i rekreację. Transport publiczny dla mieszkańców i sprawny system połączeń drogowych.

 

To tylko filary i najważniejsze fronty tej walki. Bez was, bez rzeszowian to się nie uda. Dlatego potrzebujemy was, rzeszowianie. Musicie i chciejcie nam pomóc. Musimy powalczyć o Rzeszów, aby nie oddać go w obce ręce! Idziemy na bój o Rzeszów! – podsumował program i swoje wystąpienie kandydat na prezydenta Rzeszowa Konrad Fijołek.

 

 

Tekst: Kacper Ciuba,

Program kandydata: Biuro Prasowe Konrada Fijołka – kandydata na Prezydenta Miasta Rzeszowa / mat. prasowe

 

Foto: Justyna Żuczek


09-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

konrad-fijolek-rzeszowianie-stajemy-do-boju-o-nasze-miasto-video-zdjecia-3335-00r2kc