REKLAMA

Konrad Fijołek o interaktywnej edukacji w Rzeszowie przyszłości (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Na piątkowej konferencji prasowej Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa, nagrodził rzeszowską młodzież za ich wizję przyszłego Rzeszowa i umiejętności programowania w opartej na grze, platformie Minecraft.  

BGP210521KFk-20

Rzeszowska młodzież w ramach projektu „Rzeszów – miasto przyszłości”, stworzyła wizualizacje ich własnej wizji Rzeszowa. Miasta bezpiecznego, zielonego i zawierającego takie elementy, na których młodym ludziom zależy szczególnie.

Projekt za zadanie zaangażowanie dzieci i młodzieży w życie miasta za pośrednictwem platform cyfrowych, takich jak Minecraft i rozwój ich kompetencji cyfrowych.

– Ci fantastyczni młodzi ludzie będą tworzyli fantastyczną przyszłość miasta – powiedział Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa.

 – Bardzo ważnym jest, aby w Rzeszowie dostęp do tych najnowocześniejszych gier, technologii, aplikacji był także dla naszych dzieci. Nie po to, żeby ich zamknąć przed ekranami, ale przede wszystkim po to, aby dać im narzędzia, które będą służyć przyszłości. Przyszłości ich osobistej ale i przyszłości naszej lokalnej społeczności – dodał.

 

Konrad Fijołek zapowiedział, że nauka programowania będzie dostępna dla wszystkich chętnych uczniów w Rzeszowie, po to, aby uzupełniać państwowy program edukacyjny o nauczanie praktyczne.

BGP210521KFk-14

BGP210521KFk-01

 

Źródło, foto: sztab Konrada Fijołka

21-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)