REKLAMA

Konrad Fijołek: Kłaniam się rzeszowianom. Urządziliście święto demokracji (VIDEO, ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. – Chcę być prezydentem wszystkich rzeszowian – mówił Konrad Fijołek na wtorkowej konferencji prasowej, podczas której dziękował mieszkańcom za udział w wyborach na urząd prezydenta Rzeszowa. Prezydent elekt zaprosił też na swoje zaprzysiężenie.

BGP210615KFk-07

 

To wyzwanie i wielka odpowiedzialność. Bardzo wszystkim rzeszowianom dziękuję za uczestniczenie w tych wyborach. To pokazuje, jak Rzeszów jest przywiązany do idei demokracji. Dzięki tak licznemu uczestniczeniu w tych wyborach i dzięki tym wynikom, fantastyczni rzeszowianie wysłali niesamowicie pozytywny sygnał do całej Polski, jak powinno wyglądać święto demokracji, jak powinniśmy dyskutować o swoich lokalnych sprawach, jak wreszcie zabierać się za ich rozwiązanie. Ten sygnał, że tu zwyciężyła jedność, że może być porozumienie, ten przykład poszedł w całą Polskę – mówił Konrad Fijołek.

– Drodzy rzeszowianie, zrobiliście najlepszą promocję naszego miasta chyba w jego historii. To fantastyczny moment. Nisko się państwu za to kłaniam i dziękuję – dodał prezydent elekt.

Fijołek zaznaczył, że jednym z jego pierwszych działań w zakończonej właśnie kampanii było powołanie obywatelskiego sztabu wyborczego, za który uznaje wszystkich mieszkańców Rzeszowa rozmawiających z nim podczas licznych spotkań na ulicach, czy osiedlach, gdzie zgłaszali oni sprawy do naprawienia i problemy.

 

– Pamiętajmy, że początek tej kampanii był bardzo trudny, była wiosna, zimna wiosna, była pandemia, nie można było się spotykać, a jednak chcieliście wychodzić na ulice, chcieliście, marznąć, chcieliście moknąć w deszczu, żeby o Rzeszowie rozmawiać. I to właśnie wy stanowiliście ten obywatelski sztab wyborczy – powiedział Konrad Fijołek.

BGP210615KFk-15

Prezydent elekt podziękował za wszystkie wyrazy sympatii i wsparcia, które otrzymywał przez cały czas kampanii. Zaprosił do współpracy wszystkich mieszkańców Rzeszowa bez względu na poglądy i bez względu na kogo głosowali.

Pokazaliście, że tego dzisiaj oczekują obywatele od władzy, na każdym szczeblu. Tego żeby przestać dzielić, różnicować a zacząć rozmawiać o problemach. Nawet się różnić, ale różnić się pięknie. Różnić się w sposób elegancki i kulturalny, po to abyśmy mogli wspólnie razem, po tym, kiedy kurz wyborczy opadnie, zabrać się do pracy. Chcę być prezydentem wszystkich rzeszowian – zaznaczał Konrad Fijołek.

 

Wybrany przez mieszkańców prezydent zaprosił wszystkich rzeszowian na swoje zaprzysiężenie na urząd prezydenta Rzeszowa, na najbliższy poniedziałek, na godzinę 14:00.

Ze względu na ograniczoną liczbę mieszkańców, jaka zmieści się do ratusza, obiecał spotkanie na rzeszowskim Rynku.

Tuż po zaprzysiężeniu, ale przed objęciem gabinetu, chciałbym spotkać się z państwem, z rzeszowianami, tutaj na rzeszowskim Rynku. Serdecznie wszystkich was rzeszowianie zapraszam – powiedział Konrad Fijołek, prezydent elekt Rzeszowa.

 

Źródło, foto: Sztab Konrada Fijołka

Video: Rzeszów24.pl 

 


15-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)