REKLAMA

Konrad Fijołek do młodych rzeszowian: Oddaję wam głos (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. – Macie w głowach fantastyczne pomysły, chcecie i wiecie jak to miasto urządzać, żeby było przyjaznedlatego oddaję wam głos – mówił Konrad Fijołek, który razem z rzeszowską młodzieżą pojawił się w środę na ulicy 3 Maja. Na konferencji zaprezentowano Program Młodych dla Rzeszowa, nad którym pracowali zarówno młodzi urodzeni w Rzeszowie i tutaj wychowani, jak również młodzież, która do Rzeszowa przyjechała, aby uczyć się i studiować.

 BGP210519KFk-20

Młodzi podkreślają, że mimo przynależności do różnych organizacji społecznych i politycznych, przy pracy nad tym programem nie miało to znaczenia, pracowali wspólnie. – Emblematy zostawiliśmy z boku i dziś zakładamy maseczki Konrada Fijołka – powiedział Paweł Szczygłowski, student, działacz młodzieżowy i społeczny.

Jak podkreślał, przedstawiony program ma być nadal konsultowany z rzeszowską młodzieżą – uczniami i studentami, aby wypracować jak najlepsze rozwiązania skierowane do młodych mieszkańców miasta.

– Jesteście ludźmi, którzy kochają to miasto – powiedział do młodych rzeszowian Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa. – Macie w głowach fantastyczne pomysły, chcecie i wiecie jak to miasto urządzać, żeby było przyjazne, dlatego oddaję Wam głos – dodał.

 

Program Młodych dla Rzeszowa:

 1. Ekologia ( butelkomaty i puszkomaty w całym mieście)
 2. Sport (więcej siłowni na wolnym powietrzu, wprowadzenie do szkół lekcji samoobrony)
 • Aktywizacja młodzieży (utworzenie Miejskiego Programu Stypendialnego, rozwój młodzieżowych drużyn pożarniczych, samochodowe kina plenerowe, utworzenie młodzieżowej platformy informacyjnej)
 1. Edukacja 2.0 (psycholog w każdej szkole, zwiększenie liczby żłobków i przedszkoli)
 2. Transport (poszerzenie siatki linii autobusowych i przystanków, tańsze bilety dla uczniów spoza miasta, uczących się w Rzeszowie, strefy Wi-Fi)
 3. Infrastruktura i budownictwo ( Towarzystwo Budownictwa Społecznego – tańsze mieszkania na wynajem, zintegrowane drogi rowerowe w całym mieście, przystosowanie miasta do potrzeb osób niepełnosprawnych, stworzenie Inkubatora Organizacji Społecznych)
 • Rozrywka (Aquapark, stworzenie Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego)
 • Bezpieczeństwo ( pasy 3D, rozszerzony monitoring miejski)
 1. Turystyka ( mapy Rzeszowa rozmieszczone po całym mieście)
 2. Praca ( wsparcie przez miasto małych i średnich przedsiębiorstw, aktywizacja przedsiębiorców na różnego rodzaju imprezach, festiwalach)
 3. Utworzenie przy Prezydencie Miasta Rzeszowa, organu odpowiedzialnego za wdrożenie młodzieżowego programu.

 BGP210519KFk-19

Młodzież zaznaczyła, że chce decydować, w którym kierunku będzie rozwijało się miasto.

– Uważamy że dłoń młodego pokolenia dla prezydenta miasta XXI wieku powinna być traktowana jako dłoń pomocna. Wystarczy wyciągnąć po nią rękę, ponieważ z naszej strony, ze strony ludzi młodych ta ręka już od dawna jest wyciągnięta – powiedział Paweł Szczygłowski.

Konrad Fijołek przyznał, że docenia wkład młodzieży w rozwój miasta.

Jesteśmy w miejscu symbolicznym dla mnie. Tuż obok jest siedziba jednego z ważniejszych projektów, jakie udało mi się w mieście zrobić. To siedziba miejskiego laboratorium Urban Lab, którego ideą jest właśnie to, żeby rozmawiać, aby dyskutować o mieście. Aby miasto i administracja czerpała także z potencjałów, z głów i doświadczeń, pomysłów naszych wszystkich mieszkańców – przypomniał kandydat na urząd prezydenta Rzeszowa.

BGP210519KFk-02

Więcej w materiale video! 

Zdjęcia: Sztab Konrada Fijołka

19-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)