REKLAMA

Konrad Fijołek chce utworzyć na Miłocinie Centrum Edukacji Ekologicznej (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Kontynuując rozmowy z mieszkańcami Rzeszowa, Konrad Fijołek wraca na osiedla, które odwiedził na początku kampanii. Kandydat na urząd prezydenta Rzeszowa podpisał we wtorek kontrakt z mieszkańcami osiedla Miłocin.

BGP210601KFk-02

Foto (3): Sztab Konrada Fijołka

 

Kontrakty to forma propozycji Konrada Fijołka nad określonymi, możliwymi do wprowadzenia ulepszeniami i inwestycjami dla mieszkańców Rzeszowa.

Po rozmowach z mieszkańcami osiedla Miłocin, 15 kwietnia powstał projekt kontraktu, który został jeszcze uzupełniony podczas wtorkowych rozmów.

BGP210601KFk-05

 

Kontrakt dla osiedla Miłocin zawiera:

– budowę ul. Parkowej (podzieloną na II etapy: I etap koszt 3,5 mln, II etap 4 mln),

– modernizację ul. Migdałowej,

– modernizację ul. Morelowej,

– utworzenie Parku Leśnego Miłocin,

– powstanie Centrum Edukacji Ekologicznej dla dzieci i młodzieży, w porozumieniu z  Zespołem Szkół Agroprzedsiębiorczości, ze społecznikami i aktywistami ekologicznymi.

BGP210601KFk-12

– Centrum Edukacji Ekologicznej będzie jednostką, która zrealizuje edukację pozaszkolną, ale jednocześnie będzie jednostką nowoczesną, miejską – powiedział Konrad Fijołek.

– Wraz z Parkiem Leśnym, stanie się ono kompleksowym elementem zielonej edukacji dla rzeszowian, gdzie będzie można przyjechać, pospacerować, ale też pokazać dzieciom, czym jest bioróżnorodność – dodał kandydat na prezydenta Rzeszowa.

01-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)