REKLAMA

Konrad Fijołek: Bulwary staną się rzeszowskim Central Parkiem (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta miasta Rzeszowa i Komitet Wyborczy Rozwój Rzeszowa 2.0, złożyli wniosek do budżetu miasta o 500 tysięcy złotych na utworzenie na rzeszowskich osiedlach parków kieszonkowych. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa planuje przekształcić w przyszłości rzeszowskie bulwary na wzór nowojorskiego Central Parku.

 BGP210412KFb-08

– Odwiedzając rzeszowskie osiedla i rozmawiając z mieszkańcami, cały czas spotykam się z prośbami o utworzenie miejsc, w których będą mogły odpoczywać rodziny z dziećmi, w których seniorzy będą mogli spędzać czas z wnukami. I takie miejsca powstaną – powiedział Konrad Fijołek.

Kandydat na prezydenta Rzeszowa oraz Komitet Wyborczy Rozwój Rzeszowa 2.0 złożył do miejskiego budżetu wniosek o 500 tysięcy złotych na utworzenie na rzeszowskich osiedlach parków kieszonkowych.

– Pierwsze parki powstaną na osiedlach: Baranówka, Słocina i Miłocin – zapewnił Konrad Fijołek.

Jak zaznacza biuro prasowe Konrada Fijołka, parki kieszonkowe pojawią się na rzeszowskich skwerach, a sadzone tam rośliny będą dostosowane do wymagających miejskich warunków.

Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie przygotował już projekty dwóch ogrodów kieszonkowych. Nowe aranżacje zieleni mają powstać na Placu Farnym i przy ul. Chmaja.

 

Konrad Fijołek podkreślił, że bardzo istotny jest dla niego projekt “przekształcenia Bulwarów w rzeszowski Central Park, pełen zieleni, ścieżek spacerowych biegowych i rowerowych”.

– Bulwary staną się rzeszowskim Central Parkiem. Pełnym zieleni, ścieżek spacerowo-biegowych i rowerowych. Gdzie według was powinien powstać pierwszy taki park? – pyta w mediach społecznościowych kandydat na prezydenta Rzeszowa.

 

 

Źródło: Biuro prasowe Konrada Fijołka – kandydata na prezydenta miasta Rzeszowa

Zdjęcia: Biuro prasowe Konrada Fijołka – kandydata na prezydenta miasta Rzeszowa / mat. nadesłane


14-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:





Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

konrad-fijolek-bulwary-stana-sie-rzeszowskim-central-parkiem-zdjecia-9617-00r2kc