REKLAMA

Konkurs Wiedzy o Prawach Człowieka na WSPiA

Prawie 250 uczniów z 11 szkół ponadgimnazjalnych z Rzeszowa zgłosiło się do kolejnej edycji Konkursu Wiedzy o Prawach Człowieka. W środę 7 listopada 2018 r. zmierzą się z testem jednokrotnego wyboru złożonym z 30 pytań. Konkurs po raz 12. Organizowany jest przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą. Jest to zapowiedź zbliżającego się Ogólnopolskiego Festiwalu „Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie”.

WatchDocs 2018 plakat

Foto: materiał nadesłany

Konkurs rozpocznie się punktualnie o godzinie 10:00. W każdej ze zgłoszonych szkół ponadgimnazjalnych test przeprowadzą studenci – wolontariusze pracujących przy organizacji Ogólnopolskiego Objazdowego Festiwalu „Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie”. Dla uczniów przygotowanych zostało 30 pytań testowych opracowanych przez pracowników naukowych WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Na odpowiedź na wszystkie pytania testowe jest zaledwie 20 minut.

W konkursie w tym roku uczestniczyć będzie prawie 250 uczniów z 11 szkół ponadgimnazjalnych z Rzeszowa. Uczestnicy konkursu muszą wykazać się znajomością praw człowieka oraz instytucji zajmujących się ich ochroną. Celem Konkursu Wiedzy o Prawach Człowieka jest popularyzacja problematyki praw człowieka wśród młodych ludzi. Konkurs jest też formą edukacji oraz podnoszenia świadomości państwowej, społecznej i prawnej młodzieży. Kształtuje szacunek dla praw człowieka oraz ukazuje przypadki ich łamania. Dodatkowo ma na celu propagowanie kultury i motywację do przestrzegania praw człowieka.

Konkurs Wiedzy o Prawach Człowieka organizowany jest przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą. Konkurs od 12 lat. Co roku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów. Przez wszystkie edycje uczestniczyło w nim już ponad 5000 młodych osób zainteresowanych Prawami Człowieka.

Zwycięzców tegorocznego Konkursu Wiedzy o Prawach Człowieka poznamy w środę 14 listopada 2018 r. w pierwszym dniu 16 Objazdowego Festiwalu Filmowego Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie. Wtedy też odbędzie się uroczyste wręczenie nagród.

Ogólnopolski Objazdowy Festiwal Filmowy „Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie” zorganizowany zostanie w Rzeszowie już po raz 12. Od samego początku odbywa się w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. W tym roku czterodniowa impreza rozpocznie się w środę 14 listopada 2018 r. i potrwa do soboty 17 listopada.

Podczas Festiwalu w WSPiA, WDK, MDK i Powoli Cafe będzie można zobaczyć ponad 20 projekcji filmowych o tematyce związanej z Prawami Człowieka. W czasie festiwalu odbędzie się także wiele spotkania i wykładów m.in. pracowników WSPiA na temat ochrony praw człowieka na świecie. Wstęp na wszystkie projekcje i imprezy towarzyszące jest darmowy.

Źródło: materiał nadesłany

07-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

konkurs-wiedzy-o-prawach-czlowieka-na-wspia-9276