REKLAMA

Konkurs Wiedzy o Podatkach w WSPiA

RZESZÓW. „Podatek dochodowy od osób fizycznych” będzie tematem finału IV Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Podatkach. Konkurs odbędzie się w najbliższy czwartek 13 marca 2014 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie. W rozgrywce finałowej uczestniczyć będzie 49 najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego Podkarpacia.

krdp

Organizatorem konkursu jest Podkarpacki Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Finał konkursu składa się z dwóch części: testu wielokrotnego wyboru i egzaminu ustnego. Na rozwiązanie testu składającego się z 20 pytań uczniowie maja 30 minut. Do kolejnej części przejdzie dwudziestu uczniów, którzy uzyskają największą ilość punktów z testu. W części ustnej finaliści muszą odpowiedzieć na 3 wylosowane pytania.

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do finału Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Podatkach, muszą wykazać się wiedzą z zakresu zagadnień podatkowych, ekonomicznych i finansowych. Uczestnicy powinni znać także zasady wykonywania zawodu doradcy podatkowego.

Podkarpacki Konkurs Wiedzy o Podatkach to inicjatywa mająca na celu budzenie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowań problematyką zagadnień podatkowych. Organizatorzy chcą także popularyzować zawód doradcy podatkowego. Dzięki udziałowi w konkursie uczniowie szkół ponadgimnazjalnych poznają zasady korzystania z prawa podatkowego. Ideą konkursu jest także uświadomienie młodym ludziom zagrożeń karnych, jakie wiążą się z wykonywaniem czynności doradztwa podatkowego przez osoby nieuprawnione.

Finał IV Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Podatkach rozpocznie się o godzinie 9:45 w Sali Rozpraw WSPiA (budynek “B”). Organizatorem konkursu jest Podkarpacki Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty przy współpracy Wyższej Szkoły Prawa i Administracji.

 

 

12-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

konkurs-wiedzy-o-podatkach-w-wspia