REKLAMA

Konkurs “Modernizacja Roku”. Wyróżnienie dla Rzeszowa!

23 września 2020 roku na Zamku Królewskim w Warszawie, podczas Uroczystej Gali ogłoszono zwycięzców trwającego od 1996 roku konkursu na najlepsze inwestycje budowlane Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku. Rzeszów otrzymał w tym konkursie wyróżnienie.


ust 1m
Foto: UM Rzeszowa

Ogólnopolski Otwarty Konkurs “Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” to inicjatywa wytyczająca nowe trendy w budownictwie, promująca najlepsze modernizacje i budowy. Konkurs nagradza inwestorów, wykonawców i projektantów za konkretną realizację jako wspólne dzieło wszystkich trzech podmiotów. Jest to jeden z elementów, który wyróżnia ten konkurs na tle innych tego rodzaju wydarzeń, które zwykle są adresowane tylko do jednej z grup, np. do inwestorów lub projektantów. Celem konkursu jest wyłonienie przedsięwzięć budowlanych: modernizacji oraz nowych obiektów w przestrzeni urbanistycznej w danym roku, wyróżniających się szczególnymi walorami jakościowymi, funkcjonalnymi, urbanistycznymi i estetycznymi.

W tegorocznej edycji Konkursu udział wzięło 460 inwestycji z całej Polski. 76 zakwalifikowało się do finału. W ścisłej finałowej czołówce, a więc z wysokim prawdopodobieństwem zwycięstwa, znalazły się inwestycje reprezentujące większość regionów Polski. Przyznano 12 głównych nagród „Modernizacja Roku 2019” w poszczególnych kategoriach oraz 4 główne nagrody „Budowa XXI w.”

Rzeszów otrzymał wyróżnienie za inwestycję pn. Rozbudowa ul. Podkarpackiej na odcinku od ul. 9 Dywizji Piechoty do granic miasta. Nagrodę dla Rzeszowa odebrał wiceprezydent Marek Ustrobiński. Specjalny list gratulacyjny Jadwigi Emilewicz Wicepremier, Minister Rozwoju skierowany do Finalistów i organizatorów konkursu odczytała Dorota Cabańska, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Obiekty oceniano wg. następujących kategorii „Modernizacja Roku”: drogi; budynki biurowe; tereny zieleni; obiekty drewniane; użyteczności publicznej; zabytki; rewitalizacja obszarów i przestrzeni urbanistycznej; edukacja i szkolnictwo; elewacje i termo renowacje; integracja międzypokoleniowa i opieka społeczna; obiekty kultury, sportu i rekreacji; odnawialne źródła energii i technologie ochrony środowiska. W kategorii „Budowa XXI w.: obiekty sportowe; obiekty kultury; nowoczesne trendy; obiekty mieszkalne.

Źródło: UM Rzeszowa

12-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

konkurs-modernizacja-roku-wyroznienie-dla-rzeszowa-4519-00r2kc