REKLAMA

Konkubent oskarżony o zabójstwo 40-latki z Rzeszowa i znęcanie się nad jej córką

RZESZÓW / PODKARPACIE. Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów skierowała do Sądu Okręgowego w Rzeszowie akt oskarżenia przeciwko 51-letniemu Robertowi T. Zarzucono mu m.in. dokonanie zabójstwa konkubiny na ulicy Sobieskiego w kwietniu ubiegłego roku.

knife-376383_1920

Foto: Pixabay.com

W dniu 17 kwietnia 2018 r. w Rzeszowie przy ul. Sobieskiego Robert T. dokonał zabójstwa swojej konkubiny poprzez sześciokrotne uderzenie nożem o długości ostrza 20 cm. Do zdarzenia doszło podczas rodzinnej awantury. Przyczyną miała być zazdrość. Zarzuty obejmują również przestępstwo dotyczące znęcania się fizycznego i psychicznego nad pokrzywdzoną oraz jej najstarszą córką w okresie od czerwca 2009 r. do dnia 16 kwietnia 2018 r.

W toku śledztwa Robert T. przebywał na obserwacji sądowo-psychiatrycznej, po której zakończeniu biegli stwierdzili, że w chwili dopuszczenia się zarzucanych mu czynów mógł on rozpoznać ich znaczenie i pokierować swoim postępowaniem. Oskarżony nie przyznał się do popełnienia przestępstwa związanego ze znęcaniem psychicznym i fizycznym nad konkubiną i jej córką, a w odniesieniu do zarzutu zabójstwa zakwestionował ustalony w toku śledztwa przebieg zdarzenia. Wyjaśnił, że szczegółów z tego dnia nie pamięta.

Robertowi T. grozi kara pozbawienia wolności od lat 8 do dożywocia.

Źródło: rzeszow.po.gov.pl

05-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.