REKLAMA

Koniec z plagiatem na studiach. Kolejna uczelnia w Rzeszowie współpracuje z programem antyplagiatowym

RZESZÓW. Studenci uczący się w Wyższej Szkole Inżynieryjno- Ekonomicznej w Rzeszowie będą sprawdzani, czy przez specjalny program czy ich prace nie są plagiatami. Wszystko za sprawą nowelizacji  ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym. 

stud

ZDJ. sxc.hu

Nowelizacja ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym nakłada na wszystkie szkoły wyższe w Polsce obowiązek sprawdzania prac dyplomowych w programie antyplagiatowym. System będzie zintegrowany z ogólnopolskim repozytorium prac dyplomowych, które będzie gromadził wszystkie dokumenty sprawdzone przez system antyplagiatowy. Zmianyw chodzą w życie 1 października 2014 roku.

To bardzo dobra wiadomośd, że kolejne szkoły chcą dostosowad się do nowych wymogów prawnych jeszcze przed wejściem przepisów w życie. Nowelizacja ustawy, poprzez obowiązek sprawdzania prac, ma na celu poprawę jakości kształcenia w Polsce – uważa dr Sebastian Kawczyoski, Prezes Zarządu firmy antyplagiatowej. 

 

26-09-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koniec-z-plagiatem-na-studiach-kolejna-uczelnia-w-rzeszowie-wspolpracuje-z-programem-antyplagiatowym-ap007