REKLAMA

Koniec z jazdą “na zderzaku”. Kontrole rzeszowskiej policji na A4 i S19 (FOTO)

MROWLA, RZESZÓW / PODKARPACIE. „Bezpieczna Odległość – Bezpieczna Droga” – to poniedziałkowa akcja funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Policjanci na autostradzie A4 i drodze ekspresowej S19 sprawdzali, czy kierowcy stosują się do nowych przepisów i zachowują bezpieczne odległości.

303-226727

 

1 czerwca br. weszły w życie nowe przepisy, które jasno określają, jaki ma być minimalny odstęp od poprzedzającego pojazdu, podczas poruszania się autostradą lub drogą ekspresową.

Odstęp jest wyrażony w metrach i określa się go jako nie mniejszy niż połowa liczby określającej prędkość pojazdu, którym porusza się kierujący, wyrażonej w kilometrach na godzinę.

Wprowadzone zmiany mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zachowanie bezpiecznej odległości może nas uchronić przed różnego rodzaju niebezpiecznymi sytuacjami na drodze.

 

W poniedziałek od rana policjanci ruchu drogowego, na autostradzie A4 i drodze ekspresowej S19, prowadzili działania pn. „Bezpieczna Odległość – Bezpieczna Droga”.

Wyposażeni w mierniki prędkości TRUCKAN 2 z odblokowanym trybem DBC, funkcjonariusze sprawdzali, czy kierowcy stosują się do nowych przepisów i, czy zachowują prawidłowy odstęp pomiędzy pojazdami.

303-226729

Podczas prowadzonych działań policjanci ujawnili 9 wykroczeń. Na kierujących pojazdami nałożyli 8 mandatów, a 1 kierowcę pouczyli.

Za tak zwaną jazdę „na zderzaku” na drogach ekspresowych kierowcom grozi mandat do 500 złotych.

 

KWP w Rzeszowie

19-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)