REKLAMA

Koniec kortów i lodowiska przy ul. Wyspiańskiego, za to początek dla Res-Vity! I wcale nie będzie to kolejna galeria

RZESZÓW. W świadomości mieszkańców budowa Res-Vity została zaszufladkowana w kategorii mrzonki. Od lat zapowiadana inwestycja przy ul. Wyspiańskiego w końcu będzie mogła ruszyć.

Wydaliśmy pozwolenie na wyburzenie lodowiska – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. Wyburzone zostaną też korty tenisowe i od lat niszczejący szkielet hotelu przy ul. Wyspiańskiego.

korty

25-procent udziałów w spółce Res-Vita ma klub sportowy CWKS. Pozostała część należy do głównego inwestora – Tadeusza Dykiela. Inwestor szykuje się do przygotowania wniosku o wydanie pozwolenia na budowę. Budowę chce rozpocząć możliwie najwcześniej.

Wszystko będzie zależało od tego, kiedy uda nam się złożyć wniosek o pozwolenie na budowę – mówi Tadeusz Dykiel. – Liczymy, że szybko rozwiążemy pewne sprawy i w końcu będziemy mogli ruszyć z budową – dodaje. Inwestor ambitnie zakłada roczny czas realizacji budowy.

Jak podkreśla, obiekt – wstępnie nazwany Res-Vitą – nie ma być kolejną galerią handlową.

Nie będzie sklepów z odzieżą, ale kilka powierzchni handlowych. To ma być centrum sportowe, które po rozbudowie stadionu (CWKS – przyp. red.) świetnie wkomponuje się w otoczenie. O tym, co dokładnie się w nim pojawi poinformujemy, gdy zdobędziemy potrzebną dokumentację. Na pewno będą tu tor do jazdy na łyżworolkach, skatepark i ścianka wspinaczkowa – wymienia Dykiel.

Pojawić się ma także kino, dyskoteka, sale konferencyjne i hotel.

Budowa planowana jest od 2006 roku. Ostatnie brakujące tereny zostały wykupione dwa lata temu.

Fot. Wizualizacja Res-Vity przygotowana przez firmę projektową UCESS. /

Fot. Wizualizacja Res-Vity przygotowana przez firmę projektową UCESS.

 

 

20-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koniec-korow-i-lodowiska-za-to-poczatek-dla-res-vity