REKLAMA

Koniec konfliktu w szpitalu przy Lwowskiej? Zwolnione pielęgniarki wróciły do pracy!

RZESZÓW / PODKARPACIE. W piątek Związek Pielęgniarek Operacyjnych i Anestezjologicznych poinformował na Facebooku, że wycofano pozwy przeciwko dwóm pielęgniarkom Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego numer 2 w Rzeszowie. Obie zwolnione przez byłego dyrektora placówki kobiety wróciły do pracy.

Foto: Strajk pielęgniarek w Rzeszowie w kwietniu 2015 roku / Zdjęcie poglądowe, archiwum Rzeszów24.pl

Wszystkie pozwy wycofane! Dziewczyny przywrócone do pracy – taki post opublikował w piątek na facebookowym profilu Związek Pielęgniarek Operacyjnych i Anestezjologicznych.

Post odnosi się do sytuacji w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim numer 2 w Rzeszowie. O konflikcie w placówce było głośno od kilku miesięcy. 18 stycznia odbyła się w Rzeszowie manifestacja pielęgniarek. Związek Pielęgniarek Operacyjnych i Anestezjologicznych (ZPOiA) oraz Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych (OZZPiP) żądały, by ówczesny dyrektor Krzysztof Bałata cofnął zwolnienia dla dwóch pielęgniarek, Katarzyny Ciury oraz Joanny Buż – przewodniczącej i wiceprzewodniczącej ZPOiA. Kolejnym ich żądaniem było wycofanie przez dyrektora placówki pozwu sądowego oraz zapłaty 20 tysięcy złotych na cel społeczny wobec pielęgniarki Sylwii Rękas, przewodniczącej OZZPiP. Skarżono się także na warunki pracy w szpitalu.

Krzysztof Bałata złożył swoją rezygnację z funkcji dyrektora szpitala po zakończeniu obrad Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, która odbyła się 31 stycznia w Urzędzie Marszałkowskim. Wspólnym stanowiskiem wypracowanym wówczas przez dwa związki zawodowe i Zarząd Województwa Podkarpackiego była rekomendacja dla dyrektora o polubowne rozwiązanie spraw pracowniczych do 7 lutego.

Zarząd Województwa Podkarpackiego w trakcie poniedziałkowych obrad przyjął rezygnację Krzysztofa Bałaty z funkcji dyrektora dyrektor Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Umowa o pracę z dyrektorem została rozwiązana we wtorek – za porozumieniem stron. Równocześnie pełniącą obowiązki dyrektora została Barbara Rogowska. Była ona wcześniej pielęgniarką oddziałową szpitala miejskiego w Rzeszowie, Obwodu Lecznictwa Kolejowego w Rzeszowie, szpitala MSWiA w Rzeszowie oraz w Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rodziny w Rudnej Małej. Była także dyrektorem Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego przy ulicy Warzywnej w Rzeszowie.

Wszystko wskazuje na to, że Barbara Rogowska spełniła postulaty będących w konflikcie ze szpitalem pielęgniarek.

07-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koniec-konfliktu-w-szpitalu-przy-lwowskiej-zwolnione-pielegniarki-wrocily-do-pracy-6615-00r2kc