REKLAMA

Koniec czarnego sportu w Rzeszowie? Stal bez licencji!

Prezydium ZG PZM zadecydowało, że Stal Rzeszów nie otrzyma licencji na start w Nice 1. Lidze Żużlowej. Podtrzymano decyzję, od której klub odwoływał się 13 grudnia. Oznacza to koniec marzeń kibiców na start rzeszowskiego klubu w pierwszej lidze.

Przechwytywanie_48

Foto: Kacper Ciuba / Archiwum Rzeszów24.pl

Zarząd Stali Rzeszów przed kilkoma dniami uspokajał wszystkich fanów żużla. W swoim oświadczeniu włodarze Stali prosili kibiców o cierpliwość. Od 19 wiemy, że Prezydium ZG PZM postanowiło oddalić odwołanie Stali.

Na stronie Polskiego Związku Motorowego czytamy:

Komunikat dot. decyzji podjętych przez Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego w dniu 19.12.2018 roku w związku z odwołaniami od decyzji Zespołu ds. Licencji dla Klubów Ekstraligi Żużlowej oraz I i II ligi żużlowej na sezon 2019 złożonymi przez:

1. Klub Żużlowy Orzeł Łódź:
Prezydium ZG PZM postanowiło uwzględnić odwołanie i zmienić zaskarżoną decyzję poprzez przyznanie Klubowi Żużlowemu „Orzeł” Łódź licencji zwykłej;

2. Speedway Stal Rzeszów Spółka Akcyjna:
Prezydium ZG PZM postanowiło oddalić odwołanie i utrzymać w mocy zaskarżoną decyzję odmawiającą przyznania licencji Speedway Stal Rzeszów S.A.

Decyzja oznacza, że klub, który nieprzerwanie od 1955 roku walczył w ligowych rozgrywkach, nie będzie w nich występował w sezonie 2019. Nie jest na razie znane dokładne uzasadnienie decyzji Prezydium ZG PZM. Prezes Ireneusz Nawrocki był zaskoczony oświadczeniem PZM. Zapewnia, że w ostateczności zgłosi sprawę do sądu.

19-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)