REKLAMA

Konferencja i płatne staże dla studentek. Europosłanka zachęca do wzięcia udziału.

RZESZÓW. Już po raz 5. w Rzeszowie odbędzie się konferencja „Kobieta Aktywna” organizowana przez Elżbietę Łukacijewską. Konferencję poprzedzi konkurs skierowany do podkarpackich studentek. Wygraną będą płatne staże.

kobieta_aktywna

Konferencja „Kobieta Aktywna” z roku na rok cieszy się coraz większa popularnością. W spotkaniu w Rzeszowie biorą już nie tylko najaktywniejsze kobiety z regionu ale i Panie z całej Polskie. W ubiegłym roku gościem honorowym konferencji była Danuta Wałęsa. W tym roku „Kobieta Aktywna” odbędzie się 4 kwietnia w Filharmonii Podkarpackiej.

Spotkanie poprzedzi jednak specjalny konkurs który tematyką ma nawiązywać do jednego z najaktywniejszych problemów panujących w państwach Unii Europejskiej. Mowa tu o bezrobociu wśród młodych osób. Europosłanka Elżbieta Łukacijewska, która od 5. lat organizuje konferencję ogłosiła, iż w ramach tegorocznej “Kobiety Aktywnej” zorganizowany zostanie konkurs skierowany do studentek pochodzących z województwa Podkarapackiego.

Szczegóły przedmiotowego konkursu ogłoszoną zostaną wkrótce na stronie internetowej, lecz już teraz wiadomo, iż polegać on będzie na napisaniu pracy w dowolnej formie literackiej bądź dziennikarskiej dotyczącej problemów i barier, na jakie napotykają kobiety wchodząc na rynek pracy.

Nagrodami w konkursie będą płatne staże, które zorganizowane zostaną w: Banku PKO BP (w Rzeszowie lub w Lublinie), Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Urzędzie Miasta Rzeszowa, Hucie Stalowa Wola. Dodatkową nagrodą będzie również zestaw komputerowy ufundowany przez Biuro Kulturalno – Gospodarcze Tajpej w Polsce. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu będzie miało miejsce podczas V jublieuszowej konferencji “Kobieta Aktywna”.

RED/Biuro Elżbiety Łukacijewskiej

ZDJ. www.lukacijewska.pl

17-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

konferencja-i-platne-staze-dla-studentek-europoslanka-zacheca-do-wziecia-udzialu