REKLAMA

Konfederacja uderza w TVP. Mówią o nieuczciwej walce (VIDEO, ZDJĘCIA)

Konfederacja uderza w TVP. Mówią o nieuczciwej walce (VIDEO, ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Politycy i działacze Konfederacji mają dość, ich zdaniem, nierównego traktowania przedstawicieli tej partii przez telewizję publiczną, zarówno w kontekście ogólnopolskim, jak i lokalnym. Marketingowcy Konfederacji przygotowali efektowny spot z udziałem między innymi Janusza Korwin-Mikke. Przed siedzibami regionalnych oddziałów TVP zorganizowano też konferencje prasowe.

Konferencja prasowa Konfederacji przed siedzibą TVP Rzeszów:

źródło: Rzeszów24.pl

Wraz z Ireneusz Dzieszko (kandydatem Konfederacji do Sejmu RP z miejsca 5. w okręgu rzeszowskim) oraz Krzysztofem Mazurem (kandydatem Konfederacji do Senatu w okręgu 56.) złożyliśmy pismo podpisane przez pełnomocnika KW Konfederacja Wolność i Niepodległość, w sprawie uczciwej debaty w czasie kampanii wyborczej. Podczas ostatnich debat organizowanych przez TVP3 Rzeszów uprzywilejowany był komitet PiSu poprzez zapraszanie po dwie osoby do programu, a w jednej z debat zabrakło miejsca dla Konfederacja. To ewidentna próba wpłynięcia na wynik wyborczy poprzez cenzurę jednej ze stron w trakcie trwania kampanii wyborczej – napisał w mediach społecznościowych Tomasz Buczek, uczestnik konferencji, kandydat Konfederacji w okręgu nr 23 (miejsce nr 2).

zdjęcia: Tomasz Buczek – Fb

Będę mówi jak zawsze krótko. Telewizja reżimowa nie pokazuje nas w ogóle. 80% czasu telewizja poświęca PiS-owi, tylko 20% opozycji. Z czego nam… NIC! Bo my jesteśmy opozycją, że tak powiem nie wewnątrzustrojową, ale pozaustrojową. My chcemy zmienić ustrój, w związku z czym telewizja się broni przed zmianą ustroju. Przypominam, że w Stanach Zjednoczonych nie istnieje państwowa telewizja, a Amerykanie jakoś są poinformowani dosyć dobrze – mówił już tydzień temu, podczas protestu zorganizowanego przy siedzibie TVP Janusz Korwin-Mikke, jeden z liderów Konfederacji.

–  Najwyższa pora przywrócić normalność. My mamy ZERO procent w reżimowej. Ja również, prywatnie od 9 lat nie jestem w TVN-ie, od 3 lat w Polsacie, zabrano mi Facebooka, także dziwne, ze jeszcze istnieję. Ale ja istnieję! Konfederacja istnieje! – dodał.

foto: oficjalna strona internetowa Konfederacji

Video z tego eventu w nagłówku artykułu.

video nagłówek: Youtube.com / Konfederacja


05-10-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)