REKLAMA

KONFEDERACJA. Czy rząd chce zmienić Konstytucję aby pozbawić Polaków majątku?

KONFEDERACJA. Czy rząd chce zmienić Konstytucję aby pozbawić Polaków majątku?

RZESZÓW / PODKARPACIE. Dziś 22 maja pod biurem posłów Prawa i Sprawiedliwości, została zorganizowana konferencja prasowa działaczy Konfederacji Korony Polskiej. Konferencja prasowa była elementem akcji wszystkich działaczy Konfederacji w całym kraju, pod hasłem  STOP KONFISKACIE WŁASNOŚCI POLAKÓW i ZADŁUŻANIU POLSKI- i miała związek z planowanymi przez Rząd Zjednoczonej Prawicy zmianami w Konstytucji.

Podczas konferencji głos zabrali współpracownicy posła Grzegorza Brauna: Łukasz Rzeszutko, Teresa Pracownik, Wiesław Walat i Karolina Pikuła.

– Każdy od dziś musi cicho siedzieć, aby nie był połączony z tym, że jest szpiegiem, sługusem jakiegoś obcego państwa. Łamiemy artykuł 54 Konstytucji który mówi że każdy obywatel ma prawo wypowiadać się na każdy temat. I nic mu z tego powodu nie może być. Okazuje się że po zmianie Konstytucji, to przestanie działać. Czyli po prostu jakaś socjalistyczna nowa Konstytucja będzie obowiązywała- tłumaczył podczas konferencji Wiesław Walat były wiceprezydent miasta Rzeszowa

Przypomnijmy drodzy Państwo, że my jestesmy niemalże bankrutem. Zadłużenie naszego Państwa powinno nie być większe niż 3/5 budżetu. A do tego wszystskiego dochodzi, już na tę chwilę półtora bilionowe zadłużenie naszego kraju. Do tego w skali roku to jest kilkadziesiąt milionów kosztów obsługi tego długu. Po zmianie oprocentowania w najbliższym czasie będzie to będzie nawet ponad 100 tys mln rocznie – komentuje Karolina Pikuła asystent społeczny posła Grzegorza Brauna 

Po konferencji prasowej w biurach posłów PiS zostały złożone pisma, których treść nawoływała do tego, aby podczas najbliższego posiedzenia sejmu nie głosować za poparciem ustaw w druku. 2263 oraz 3180. 

Członkowie Konfederacji zapowiedzieli wyzyty w większości biur poselskich posłów PiS na Podkarpaciu

Więcej informacji w materiale video


22-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)