REKLAMA

Koncert zespołu Pieśni i Tańca “Śląsk” na rzeszowskim Rynku (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Podsumowanie Targów Lokalnych Grup Działania oraz Lokalnych Grup Rybackich stanowił wyjątkowy koncert legendy – zespołu Pieśni i Tańca “Śląsk”. Na scenie obok rzeszowskiego ratusza po godzinie 18.00 (31.08) można było obejrzeć znakomity występ pod nazwą “A to Polska właśnie”. Zespół zaprezentował doskonale znane wszystkim  kompozycje.

W programie znalazły się popularne piosenki profesora Stanisława Hadyny, m.in. takie jak: „Karolinka”,  „Szła dzieweczka”,  oraz opracowania muzyczne do tańców: „Trojak”, „Taniec chustkowy”, „Kujawiak z oberkiem” „Krakowiak”, „Polonez z Mazurem” i  „Tańce górali podhalańskich”. Autorem twórczych opracowań wymienionych tańców jest Elwira Kamińska.

Koncert był współorganizowany  przez Urząd Miasta Rzeszowa i Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w ramach Targów Lokalnych Grup Działania. Wśród licznie zgromadzonej publiczności przed sceną znaleźli się przedstawiciele władz miasta, na czele z prezydentem Rzeszowa, Tadeuszem Ferencem, oraz województwa na czele z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego, Władysławem Ortylem i Wicewojewodą Alicją Wosik.

 

31-08-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koncert-zespolu-piesni-i-tanca-slask-na-rzeszowskim-rynku-zdjecia