REKLAMA

Koncert „Jednego Serca, Jednego Ducha” już w czwartek

Jan Budziaszek, Ryszard Rynkowski, Marcin Pospieszalski, Beata Bednarz i wielu innych artystów pojawi się na scenie tegorocznego koncertu „Jednego Serca, Jednego Ducha”. Odbędzie się on w najbliższy czwartek o godz. 19 w rzeszowskim Parku Sybiraków. Transmisja na żywo będzie dostępna na YouTube oraz w TV Trwam.

KOncert Jedengo serca duży

Jednego Serca, Jednego Ducha” to największy w Europie koncert religijny, który od 2003 roku gromadzi po kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt tysięcy osób. Co roku odbywa się w Uroczystość Bożego Ciała w Rzeszowie, na osiedlu Baranówka, przy WSIiZ, w parku Sybiraków.

– Pragniemy pokazać, jak piękna może być muzyka inspirowana duchem, jak można przy niej bawić się i odnaleźć swoją godność i miejsce w Bożym ogrodzie. Wielbimy Boga za Jego obecność wśród nas. Chcemy budować wspólnotę, śpiewając razem najpiękniejsze piosenki religijne. Dziękujemy za Jana Budziaszka – inspiratora Koncertu, za Marcina Pospieszalskiego – kierownika muzycznego, za artystów z całej Polski, muzyków i chór, za wszystkich uczestników i dobroczyńców Koncertu „Jednego Serca Jednego Ducha”. Zapraszamy do włączenia się we wspólne dzieło Koncertu – zachęcają organizatorzy (KSM Diecezji Rzeszowskiej).

W tym roku na scenie nie zabraknie również gości z zagranicy. Wystąpią: Tomas Celis Sanchez z Meksyku, Micho Kurihara z Japonii oraz zespół „Kantu” z Peru. Koncert poprowadzi Jan Budziaszek, a za aranżacje utworów przygotowali Marcin Pospieszalski i Hubert Kowalski.

Patronat honorowy nad koncertem objęli: Biskup Rzeszowski, Prezydent Miasta Rzeszowa, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Transmisja na żywo z koncertu będzie dostępna na YouTube oraz TV Trwam.

Jednego serca

23-05-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koncert-jednego-serca-jednego-ducha-juz-w-czwartek00e4ar