REKLAMA

Koncert charytatywny dla Filipka z Rzeszowa. Chłopiec walczy z ostrą białaczką

RZESZÓW / PODKARPACIE. W czwartek (19 grudnia) o godzinie 18:00 w Instytucie Muzyki przy ulicy Dabrowskiego 83 odbędzie się charytatywny koncert pod nazwą “Piosenka w Prezencie”. Bilety-cegiełki w cenie 10 złotych wesprą 6-letniego Filipka z Rzeszowa, który choruje na białaczkę.

[1]filip1

Foto: Stowarzyszenie Pod Skrzydłem Anioła

W czwartek odbędzie się druga edycja charytatywnego koncertu “Piosenka w Prezencie”. W zeszłym roku organizatorzy pomagali podopiecznym Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Tym razem datki zebrane podczas wydarzenia przeznaczone zostaną na leczenie 6-letniego Filipka Fiedora z Rzeszowa.

Diagnoza, którą w marcu tego roku usłyszała jego rodzina, była szokiem. Filip walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną typu B. Kuracja, którą przechodzi jest ciężka i kosztowna.

To bardzo trudny czas dla chłopca i jego bliskich. Aby choć trochę ich wspomóc, postanowiłyśmy w tym roku naszą „piosenkę” podarować w świątecznym „prezencie” właśnie Filipkowi i jego rodzinie – piszą na Facebooku Patrycja Chmiel i Kamila Szeliga, organizatorki koncertu.

Na scenie wystąpią artyści związani z Rzeszowem. Zagrają i zaśpiewamją najpiękniejsze zimowo-świąteczne piosenki, między innymi: „White Christmas”, „Santa Claus is coming to Town”, „Mistletoe and wine”. Wejściówki na koncert sprzedawane będą w cenie 10 złotych w dniu koncertu na Wydziale Muzyki.

Proponujemy cenę 10 złotych, ale to od Was zależy ile wrzucicie do puszek, pamiętajcie, cel jest szczytny. To będzie nie tylko uczta dla miłośników świąt i muzyki, ale także wspaniała okazja żeby zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka – dodają organizatorki.

F38FD023-1E90-4AF1-9F61-653130952C8E

Foto: “Piosenka w Prezencie” / materiały prasowe

Filipka można także wesprzeć poprzez charytatywną zbiórkę koordynowaną przez Stowarzyszenie Pod Skrzydłem Anioła. Szczegóły są dostępne na stronie: https://www.dajesz.com.pl/filipek-z-rzeszowa-walczy-z-ostra-bialaczka

19-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koncert-charytatywny-dla-filipka-z-rzeszowa-chlopiec-walczy-z-ostra-bialaczka-7487-00r2kc