REKLAMA

Koncert Azotoxu – “Toksyczny Świat”

RZESZÓW / PODKARPACIE. W Sobotę 12 września br. odbędzie się koncert w klubie Vinyl (Rzeszów al. Piłsudskiego 31). W ramach trasy koncertowej “Toksyczny Świat” promującej płytę “AzoToXyczny Świat”, zaprezentuje się zespół Azotox.

plakat_7

W Sobotę 12 września br. odbędzie się koncert w klubie Vinyl (Rzeszów al. Piłsudskiego 31). W ramach trasy koncertowej “Toksyczny Świat” promującej płytę “AzoToXyczny Świat”, zaprezentuje się zespół Azotox. Wydarzenie rozpocznie się o 19:00. Wstęp to 20 zł. 

Razem z Azotoxem wystąpi Smoleńsk oraz Schizofrenia!

Schizofrenia Zespół powstał z inicjatywy gitarzysty Mateusza Podkowy w 2011 roku. Od 2012 roku Schizofrenia zaczęła grać w Ćmielowskim Domu Kultury i tam właśnie wszystko się zaczęło. Na początku zespół grał muzykę punk rockową jednak wraz z upływem czasu – a szczególnie w ostatnim czasie – zaczął zagłębiać się w cięższe brzmienia.

W pierwszym oficjalnym składzie Mateusz Podkowa, Michał Szczepański, Piotrek Sieczka oraz Grzesiek Masłowski nagrali w 2014 roku album „Epidemia Wojny”, który ukazał się dopiero dwa lata później. W międzyczasie basista Piotrek zrezygnował z gitary basowej i postanowił poświęcić się jedynie roli wokalisty. Wtedy do zespołu dołączył doświadczony basista Jacek Niunia Podkowa. Zespół koncertował w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz w Ćmielowie. W 2016 roku grupa nagrała drugi album „Demoralizacja”.

Azotox – zespół pieśni zbuntowanej powstał pod koniec 1990 roku we wsi Brzóstowa w gminie Ćmielów. Charakterystycznymi tekstami i rozpoznawalnym, melodyjnym brzmieniem wbił się w pamięć młodych wówczas ludzi należących do pokolenia drugiej fali polskiego punk rocka. Rosnąca liczba koncertów przyniosła czas na wydawnictwa. Najpierw własnym sumptem zespół rozprowadzał kasetę “Serce matki”, dokumentującą jego wczesne dokonania. Wkrótce kawałki Azotoxu ukazywały się już na składankach obok takich gwiazd rodzimej sceny jak KSU czy Cela Nr 3. 
Źródło: Klub Vinyl
Autor: Amelia Krupik
27-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koncert-azotoxu-toksyczny-swiat-2769