REKLAMA

Komendant podkarpackiej policji odchodzi na emeryturę

RZESZÓW / PODKARPACIE. W środę 9 kwietnia br., nadinspektor Henryk Moskwa przeszedł w stan spoczynku. Od początku związany był z Podkarpaciem, przeszedł wszystkie szczeble policyjnej kariery. Komendantem Wojewódzkim Policji w Rzeszowie był od grudnia 2017 roku.

303-221943
Foto: archiwum KWP w Rzeszowie / Nadinspektor Henryk Moskwa podczas uroczystości upamiętnienia funkcjonariuszy Policji Państwowej pomordowanych na Wschodzie, Rzeszów 2020 r.

Nadinspektor Henryk Moskwa, po blisko 29 latach służby w policyjnym mundurze, zdecydował o przejściu na emeryturę. Okolicznościowe spotkanie, ze względu na epidemię, odbyło się w bardzo wąskim gronie. Komendant pożegnał się ze sztandarem jednostki. Obecni byli jedynie najbliżsi współpracownicy.

Z kadrą kierowniczą podkarpackiej policji, komendant pożegnał się kilka dni temu, podczas odprawy zorganizowanej w systemie wideokonferencji. Podziękował wszystkim, z którymi przez ostatnie lata współpracował.

Życzenia i podziękowania za dotychczasową służbę na rzecz mieszkańców Podkarpacia, przekazała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

 

Nadinspektor Henryk Moskwa urodził się w 1973 roku w Pruchniku. We wrześniu 1992 r. rozpoczął służbę w Policji i naukę w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Jest też absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. Po ukończeniu uczelni w Szczytnie, w 1996 r. trafił do pionu kryminalnego komendy policji w Jarosławiu.

Z tą jednostką związał się na kolejne lata. Najpierw pracował jako asystent i specjalista, potem zajmował stanowiska kierownicze. W latach od 2009 do 2015 był naczelnikiem wydziału kryminalnego, a od listopada 2015 roku zastępcą komendanta powiatowego w Jarosławiu. W styczniu 2016 roku został Komendantem Powiatowym Policji w Jarosławiu.

8 grudnia 2017 roku, Henryk Moskwa został powołany na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. W lipcu 2019 r. został awansowany do stopnia nadinspektora Policji.

Komendant Główny Policji, do czasu powołania nowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, powierzył pełnienie obowiązków młodszemu inspektorowi Stanisławowi Sekule – Zastępcy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

 

Źródło: KWP w Rzeszowie

09-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

komendant-podkarpackiej-policji-odchodzi-na-emeryture-3006-00r2kc