REKLAMA

Kolejny wniosek o objęcie więźnia przepisami “ustawy o bestiach” w Rzeszowie.

RZESZÓW. Do Sądu Okręgowego w Rzeszowie wpłynął drugi wniosek o izolację skazanego, który w najbliższych dniach ma opuścić mury zakładu karnego. Po Mariuszu T., na ręce sędziego złożone zostały dokumenty odnośnie Krzysztof W., który odbywa karę za obcowanie płciowe z osobą poniżej 15. roku życia. Najprawdopodobniej będą kolejne wnioski.

zk_rzeszow

31stycznia na wolność po czteroletniej karze wychodzi Krzysztof W., który odsiaduje wyrok w Zakładzie Karnym w Rzeszowie za obcowanie płciowe z osobą poniżej 15. roku życia. Wcześniej ten sam mężczyzna odsiadywał wyrok za udział w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym.

Dyrektor Zakładu Karnego w Rzeszowie po analizie dokumentacji na temat skazanego zadecydował o złożeniu drugiego wniosku do sądu – mówi Norbert Gaweł, Rzecznik Prasowy Zakładu Karnego w Rzeszowie.

W przypadku skazanego Krzysztofa W. nie chodzi o wysłanie go do ośrodka terapeutycznego tak jak jest to w przypadku Mariusz T. ale o zastosowania wobec niego nadzoru prewencyjnego. Jeżeli sąd orzeknie nadzór prewencyjny wobec skazanego, to będzie on musiał regularnie stawiać się na policji oraz informować o zmianie miejsca zamieszkania, wyjeździe, bądź pracy.

– Sąd powołał już dwóch biegłych psychiatrów i psychologa. Mają oni przygotować opinię na temat skazanego
– mówi sędzia Marzena Ossolińska-Plęs z Sądu Okręgowego w Rzeszowie. Wyrok w tej sprawie poznamy 14 lutego.

Jak poinformował nas Norbert Gaweł z Zakładu Karnego w Rzeszowie nie wyklucza się, że do sądu trafią kolejne wnioski. W oddziale terapeutycznym w rzeszowskiej jednostce jest około 60. sprawców przestępstw seksualnych, którzy mogą potencjalnie zostać objęci ustawą.

-Każdy przypadek analizowany jest indywidualnie – dodaje.

Przypomnijmy, że w zeszłą środę do Sądu Okręgowego w Rzeszowie trafił wniosek dotyczący Mariusza T., zabójcy czterech chłopców, który 11 lutego ma wyjść na wolność. Do końca tego miesiąca ma zostać sporządzona opinia na temat skazanego. 10 lutego sąd zadecyduje czy Mariusz T. wyjdzie na wolność czy trafi do ośrodka zamkniętego.

27-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

kolejny-wniosek-o-objecie-wieznia-przepisami-ustawy-o-bestiach-w-rzeszowie