REKLAMA

Kolejny sukces informatyków z WSIiZ! Zespół MobiTouch wygrał BrainCode Mobi!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Studenci i absolwenci WSIiZ z firmy MobiTouch wygrali hackathon BrainCode Mobi przygotowany przez Grupę Allegro i najlepsze uczelnie w Polsce.

II edycja konkursu odbywała się jednocześnie w 4 miastach: Krakowie, Poznaniu, Toruniu i Warszawie. Firma MobiTouch startowała w zmaganiach w Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, gdzie rywalizowało około 100 osób. Drużyna z MobiTouch, studenci i absolwenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, wygrali edycję krakowską! Pokonali ponad 20 drużyn z Polski południowo- wschodniej.

W konkursie wzięli udział: Paweł Janda, absolwent informatyki w WSIZ, Sławek Szewczyk, absolwent informatyki I stopnia w WSIZ, student informatyki II stopnia w WSIZ, Krystian Solarz, student informatyki I stopnia w WSIZ Rzeszów oraz Damian Dudycz, absolwent informatyki w WSIZ.

Uczestnicy hackatonu zmierzyli się w 2 kategoriach: Open – najlepsza aplikacja mobilna oraz Allegro – najlepsze wykorzystanie API Allegro.pl do stworzenia aplikacji na dowolną platformę mobilną.

Drużyna MobiTouch zajęła I miejsce w kategorii Open. Ich projekt został też wybrany jako najlepszy w obu kategoriach w Krakowie, co zapewnia im udział w kolejnym, ogólnopolskim etapie, gdzie będą rywalizować z najlepszymi drużynami z Torunia, Warszawy i Poznania.

DraftOUT to zwycięska aplikacja społecznościową przygotowana przez MobiTouch. Pozwala użytkownikom komunikować się przy pomocy jednego wielkiego płótna, po którym mogą rysować, udostępniać zdjęcia itp. Projekt zrobił ogromne wrażenie na jury.  – Zostaliśmy docenieni za innowacyjność pomysłu oraz świetnie dopracowaną grafikę interfejsu użytkownika – nie ukrywa Sławek Szewczyk.

Jak podkreśla Paweł Janda, poziom konkursu był bardzo wysoki. Jury obradowało ponad 90 minut. – Pod koniec obrad członkowie kapituły wezwali nas na konsultacje, dotyczyła ona weryfikacji naszego kodu. Nie wierzyli, że napisaliśmy go na miejscu.

20150313_201129

To kolejny znaczący sukces firmy Mobitouch. Wcześniej, ich gra „Freddy” zajęła 1 miejsce w międzynarodowym konkursie branżowym gier „Windows Phone 8 and Windows Store” i 2 lokatę w konkursie Microsoft, w kategorii Aplikacja Konsumencka. Drużyna MobiTouch jest też dwukrotnym krajowym finalistą największego na świecie technologicznego turnieju „Imagine Cup”.

MobiTouch to firma założona przez studentów WSIiZ, informatyków. Kapitał potrzebny na start otrzymała w ramach projektu „InnoFund”, który prowadziła Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, dzięki dotacji z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. W ramach projektu utworzony został fundusz zalążkowy oferujący kapitał na realizację innowacyjnych przedsięwzięć. Fundusz oferował wsparcie doradcze i kapitałowe. Dzięki niemu powstało 9 firm. MobiTouch oferuje technologie mobilne, dostarcza aplikacje marketingowe dostosowane do potrzeb klientów.

Sukcesy studentów i absolwentów informatyki w WSIiZ pokazują, że uczelnia kształci w tym obszarze na najwyższym poziomie.
Sukcesy odnoszą nie tylko studenci z Mobitouch, nasi studenci informatyki zwyciężyli m.in. w maratonie programistycznym Microsoft. Pokonali z dużą przewagą najlepsze drużyny informatyczne z 34 uczelni z całej Polski. Uczelnia stwarza znakomite warunki do rozwoju, mamy świetną kadrę i bardzo nowoczesny sprzęt, na którym studenci kształcą się praktycznie. Chętnych zapraszamy na informatyczne studia II stopnia. Właśnie trwa rekrutacja – informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

mobitouch

materiał nadesłany

18-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)